Čtvrtek 16. srpna 2018
svátek má Jáchym, zítra Petra

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  MAJÍ PROBLÉM

  Jihočeská ČSSD třískla do stolu! Na protest proti Sobotkovi odstupují kandidáti!

  05.06.2017 17:42 / politika google+ twitter facebook

  Bohuslav Sobotka má, co chtěl! Někteří jihočeští sociální demokraté bouchli do stolu a rozhodli se, že odstoupí z kandidátky pro podzimní parlamentní volby. Důvodem je vyškrtnutí exhejtmana a šéfa strany v kraji Jiřího Zimoly.

  Zimola Jiří lupa
  Kvůli Jiřímu Zimolovi odstupují někteří sociální demokraté z jihočeské kandidátky! | Archiv

  V pondělí odstoupil Jindřich Florián z Českého Krumlova a Josef Eigner ze Strakonic. Právu to potvrdil tajemník jihočeské organizace ČSSD Karel Vrkoč.

   

  „Odstoupil jsem, protože nesouhlasím s direktivním vyškrtnutím Jiřího Zimoly předsednictvem strany,“ uvedl lékař Jiří Florián, který byl na šestém místě jihočeské kandidátky. Připojil se k němu i Josef Eigner ze Strakonic.

   

  V posledních dnech se mluvilo i o Stanislavu Mrvkovi, který je jedničkou na kandidátce. „O ničem takovém nevím,“ prohlásil v pondělí Vrkoč. Více informací by měl mít ve středu, kdy bude zasedat volební štáb.  

  Z jihočeské kandidátky ČSSD začali odstupovat lidé, což může stranu velmi oslabit!
   

   

  Někteří jihočeští kandidáti protestovali proti vyškrtnutí bývalého hejtmana Jihočeského kraje Jiřího Zimoly z 22. místa kandidátky předsednictvem ČSSD. A může se stát, že nakonec kanaditáka postavena nebude, čímž by ČSSD byla v kraji oslabena.

   

  Vyškrtnutí Zimoly z kandidátky předseda strany Bohuslav Sobotka odůvodnil tím, že by sociální demokracii mohly uškodit kauzy spojené s bývalým jihočeským hejtmanem. Myslel tím otázku stavby Zimolova rekreačního domu v Lipně nad Vltavou a situaci kolem odměn pro management jihočeských nemocnic.

   

  Situaci měl exhejtman uklidnit minulé pondělí, kdy své kolegy nabádal, aby na kandidátce zůstali. Nestalo se a odstupovat možná budou další! 

   

   

   

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...