Sobota 24. února 2018
svátek má Matěj, zítra Liliana
  MAJÍ PROBLÉM

  Jihočeská ČSSD třískla do stolu! Na protest proti Sobotkovi odstupují kandidáti!

  05.06.2017 17:42 / politika google+ twitter facebook

  Bohuslav Sobotka má, co chtěl! Někteří jihočeští sociální demokraté bouchli do stolu a rozhodli se, že odstoupí z kandidátky pro podzimní parlamentní volby. Důvodem je vyškrtnutí exhejtmana a šéfa strany v kraji Jiřího Zimoly.

  Zimola Jiří lupa
  Kvůli Jiřímu Zimolovi odstupují někteří sociální demokraté z jihočeské kandidátky! | Archiv

  V pondělí odstoupil Jindřich Florián z Českého Krumlova a Josef Eigner ze Strakonic. Právu to potvrdil tajemník jihočeské organizace ČSSD Karel Vrkoč.

   

  „Odstoupil jsem, protože nesouhlasím s direktivním vyškrtnutím Jiřího Zimoly předsednictvem strany,“ uvedl lékař Jiří Florián, který byl na šestém místě jihočeské kandidátky. Připojil se k němu i Josef Eigner ze Strakonic.

   

  V posledních dnech se mluvilo i o Stanislavu Mrvkovi, který je jedničkou na kandidátce. „O ničem takovém nevím,“ prohlásil v pondělí Vrkoč. Více informací by měl mít ve středu, kdy bude zasedat volební štáb.  

  Z jihočeské kandidátky ČSSD začali odstupovat lidé, což může stranu velmi oslabit!
   

   

  Někteří jihočeští kandidáti protestovali proti vyškrtnutí bývalého hejtmana Jihočeského kraje Jiřího Zimoly z 22. místa kandidátky předsednictvem ČSSD. A může se stát, že nakonec kanaditáka postavena nebude, čímž by ČSSD byla v kraji oslabena.

   

  Vyškrtnutí Zimoly z kandidátky předseda strany Bohuslav Sobotka odůvodnil tím, že by sociální demokracii mohly uškodit kauzy spojené s bývalým jihočeským hejtmanem. Myslel tím otázku stavby Zimolova rekreačního domu v Lipně nad Vltavou a situaci kolem odměn pro management jihočeských nemocnic.

   

  Situaci měl exhejtman uklidnit minulé pondělí, kdy své kolegy nabádal, aby na kandidátce zůstali. Nestalo se a odstupovat možná budou další! 

   

   

   

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...