Čtvrtek 16. srpna 2018
svátek má Jáchym, zítra Petra

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  CHYTŘEJŠÍ USTOUPIL

  Zimola na kandidátce ČSSD definitivně nebude!

  30.05.2017 00:02 / politika google+ twitter facebook

  O kandidaturu za ČSSD v podzimních volbách nebude bývalý jihočeský hejtman Jiří Zimola už nadále usilovat. Stalo se tak poté, co vedení strany rozhodlo o tom, že musí být z kandidátky, z 22. místa vyškrtnutý.

  ZIMOLA JIŘÍ lupa
  Jiří Zimola na podzim za ČSSD kandidovat nebude! | Archiv

  Zimola se rozhodl “ustoupit” po pondělním jednání krajského výboru sociální demokracie. „Chci, abychom se my všichni zasadili o co nejlepší volební výsledek, avšak bez mojí přímé účasti na kandidátce. Dal jsme přednost sociální demokracii před vlastními zájmy,“ nechal se politik slyšet.

   

  Premiér a šéf ČSSD Bohuslav Sobotka odůvodňoval vyškrtnutí Zimoly z kandidátky tím, že “svou kauzou chaty na Lipně poškodil stranu”. Exhejtman Jiří Zimola uvedl, že jde jen o záminku a kroky vedení strany označil za „likvidaci vnitrostranického kritika”. A hlavně za mstu za to, že jihočeská buňka strany nepodpořila Sobotku před březnovým sjezdem sociální demokracie do jejího čela.  

  Jiří Zimola uvedl, že nebude kandidovat za ČSSD v podzimních sněmovních volbách!
   

   

  Jihočeští sociální demokraté ale zdůraznili, že krajský výkonný výbor nadále nesouhlasí s vyškrtnutím Jiřího Zimoly. „Nikdo asi ani nemohl předpokládat, že toto stanovisko změníme. Musím ocenit přístup Jiřího Zimoly, který vyzval všechny na kandidátce, aby tu svou pozici zachovali,“ řekl místopředseda jihočeské ČSSD Jaromír Novák.

   

  Na veřejnost nyní prosakují informace, že se Zimola se svými věrnými pokusí založit novou stranu a postaví vlastní kandidátku. A je dost dobře možné, že kandidátka sociální demokracie nebude pro volby do Sněmovny dostatečně silná a tím pádem dojde k oslabení ČSSD v Jihočeském kraji.

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...