Středa 15. srpna 2018
svátek má Hana, zítra Jáchym

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  SOCIÁLNÍ SLUŽBY

  Stanjura: Ministryně Marksová selhala!

  26.05.2017 14:30 / politika google+ twitter facebook

  Ministerstvu práce a sociálních věcí se dlouhodobě nedaří zajistit odpovídající platy pracovníků v sociálních službách. I kvůli tomu si vzali ministryni práce Michaelu Marksovou-Tominovou (ČSSD) na mušku Zbyněk Stanjura (ODS) i jeho stranická kolegyně Lenka Kohoutová. A Marksové to pořádně vytmavili!

  Kohoutová, Stanjura lupa
  Kohoutová, Stanjura | ODS

  Platy pracovníků v sociálních službách jsou podle Stanjury doslova ostudné. Kvůli nízkým mzdám navíc dochází k masivnímu odchodu zaměstnanců v tomto oboru, kde už teď je kritický nedostatek personálu. "Návrhy na navýšení o 1 000 korun situaci nevyřeší, navyšování tarifní části o 2 % je směšné," prohlásil Stanjura.  

  Ministryně Marksová selhala a hazarduje s celým systémem péče o naše spoluobčany, zní hlasitě z ODS.
   

   

  Domnívá se, že platy pracovníků v sociálních službách by měly odpovídat platům zdravotníků a měly by se pohybovat minimálně na úrovni 25 000 až 30 000 korun. "Rozhodně jsou to peníze, které si tito lidé zaslouží. Paní ministryně v tomto ohledu selhala, když nebyla za čtyři roky schopná předložit návrh na financování sociálních služeb. Snažit se to nějak zalepit na poslední chvíli těsně před koncem volebního období je vůči všem, kteří se starají o naše spoluobčany, hodně nespravedlivé," doplnil předseda poslaneckého klubu Zbyněk Stanjura.

   
  Ostrou kritikou nešetřila ani expertka ODS pro sociální věci a ředitelka Domova pro osoby se zdravotním postižením Sulická Lenka Kohoutová. "Paní ministryně slibovala a stále slibuje, že od července tohoto roku navýší platy sociálním pracovníkům. Zatím ale pořád neví, kde na to vezme, na rezervy v rozpočtu MPSV sáhnout nechce. Hazarduje tak zcela neodpovědně s celým systémem péče o naše spoluobčany a svým přístupem demotivuje všechny pracovníky v sociálních službách, aby tuto velmi nelehkou práci dál dělali," poznamenala Kohoutová.

   

  Jako ředitelka domova pro osoby se zdravotním postižením podle svých slov ví, o čem mluví. "Na pokladně v supermarketu si v současné chvíli lze vydělat víc než v našem domově, kde se zaměstnanci starají o těžce postižené lidi," dodala Kohoutová.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...