Středa 15. srpna 2018
svátek má Hana, zítra Jáchym

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  VELIKÁ NENÁVIST

  Sobotka odstřelil Zimolu, ale zničí sebe!

  23.05.2017 00:05 / politika google+ twitter facebook

  Veliká nenávist se rozhořela mezi premiérem Bohuslavem Sobotkou a exhejtmanem Jiřím Zimolou! Vyškrtnutím kdysi nejpopulárnějšího představitele kraje si totiž předseda vlády pod sebou a stranou podřezal větev. A mnozí členové mu to dávají náležitě najevo.

  Zimola, Sobotka lupa
  Jiřího Zimolu musí Bohuslav Sobotka asi hodně nenávidět! | Profimedia

  Vyškrtnutí Jiřího Zimoly z kandidátky v Jihočeském kraji z 22. místa je nejspíš mstou Sobotky za to, že mu tato buňka ČSSD nedala před březnovým sněmem důvěru v tom, aby se znovu stal šéfem sociální demokracie. A taky za to, že Zimola je velkým podporovatelem prezidenta Miloše Zemana, s kterým si ovšem premiér nerozumí.

   

  „Proběhlo zasedání krajského výkonného výboru a musím říct, že tam zaznívaly velice ostré hlasy; od toho, že se zlikviduje celá kandidátka až možná po vznik nové strany na bázi sociálnědemokraktických ideí. Nakonec jsme se domluvili na tom, že požádáme vedení ČSSD o rozhodčí řízení,“ říká místopředseda krajského výboru Jaromír Novák s tím, že věří, že to bude ze strany vedení akceptováno. Dodal, že si myslí, že takto do kandidátky zasahovat není správné.  

  Jiří Zimola uvedl, že jeho vyškrtnutím z kandidátky pro volby nastal začátek apokalypsy ČSSD!
   

   

  Novák také dodal, že mu vyškrtnutí lidí z kandidátky připadá jako likvidace možných soupeřů uvnitř strany.

   

  „Myslím si, že rozhodnout o Jiřím Zimolovi by měli jihočeští sociální demokraté a názorně jihočeští voliči,“ podotkla hejtmanka Ivana Stráská.

   

  Jindřichohradecký starosta a lídr kandidátky ČSSD v Jihočeském kraji bere rozhodčí řízení, jak sám řekl, jako jakousi ruku k další spolupráci, kterou Jihočeši nabízejí. „Samozřejmě předsednictvo to nemusí respektovat, to já zase uznávám,“ říká Mrvka s tím, že dokud to nebude vyřešené, neměly by se tisknout hlasovací lístky pro vnitrostranické hlasování.

   

  Sám Jiří Zimola vnímá zcela jasně to, co Bohuslav Sobotka udělal, jako jasnou mstu. Zároveň ale podotkl, že to znamená začátek konce ČSSD.

   

  „Když jsem vystoupil 10. března na sjezdu ČSSD se svým projevem, říkal jsem, že nechci být rebel bez odpovědnosti, a proto jsem několikrát nabízel ruku ke spolupráci a mlčel jsem, když mne předseda veřejně označoval za loutku, škodiče a rozeštvávače. Respektoval jsem většinovou vůli delegátů, když zvolili předsedou Bohuslava Sobotku a byl rozhodnutý veřejně neprezentovat své postoje,” uvedl na svém profilu na sociální síti Zimola.

   

  „V ten samý den vypukla mediální štvanice za účelem mojí absolutní diskreditace. Skončil jsem jako hejtman pouze na základě nepodložených obvinění, a to i z řad vlastních spolustraníků z vedení partaje. To, co se nyní děje, je výsledkem nevyslyšených volání po sebereflexi a vnitřním dialogu v rámci ČSSD. Jsem loajální ke straně, které jsem za mnoho vděčný, ale ČSSD teď hraje o všechno. Zatím se ale schyluje k apokalypse…,” dodal Sobotkou nenáviděný exhejtman.

   

  Mnozí sociální demokraté si myslí, že tím Sobotka dal straně polibek smrti a přijde jim to podivné. „Mě to přijde jako cílená likvidace strany. Jestli se Bohouš Sobotka s někým spolčil, aby soc.dem zničil, nebo je to jen jeho ješitnost, která ale všechny ničí, není jasné. Skandální je, že se takhle veřejně šéf strany mstí a ještě se tváří, jako že je to v pořádku…,” dodal jeden ze sociálně demokratických poslanců. 

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...