Středa 23. května 2018
svátek má Vladimír, zítra Jana

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  DIVNÝ KROK

  ČSSD odrovnala své tahouny! Zimolu i Rykala vyškrtli z kandidátek!

  20.05.2017 00:01 / politika google+ twitter facebook

  Tímhle si nejspíš pod sebou a celou ČSSD Bohuslav Sobotka podřízl tu největší větev. Zbavil se totiž svých oponentů. Exhejtmana Jiřího Zimolu a poslance Adama Rykalu vyškrtlo předsednictvo z kandidátky do Sněmovny!

  Rykala, Zimola lupa
  Adama Rykalu (vlevo) a Jiřího Zimolu vyšachovalo vedení ČSSD z kandidátek! | Archiv

  Předsednictvo ČSSD zároveň zasáhlo i do kandidátky v Praze, kde posunulo z pátého místa na třetí bývalou místopředsedkyni Lenku Teska Arnoštovou a zařadilo poslance Jaroslava Zavadila.

   

  „Po dnešku mohu konstatovat, že předsednictvo projednalo všech 14 kandidátních listin,“ oznámil po jednání předsednictva premiér a šéf strany Bohuslav Sobotka.

   

  Ten při zásazích do pražské kandidátky vyslyšel apel ministra zdravotnictví a pražského předsedy ČSSD Miloslava Ludvíka, aby byla Arnoštová na třetím místě, nikoliv na pátém, kam ji zařadil i proti jeho vůli Krajský výkonný výbor.  

  ČSSD vyškrtla z kandidátky do Sněmovny Jiřího Zimolu a Adama Rykalu!
   

   

  „Posunuli jsme kandidátku Lenku Tesku Arnoštovou na třetí místo pražské kandidátky, aby paní Arnoštová byla na viditelnějším místě. Zařadili jsme na kandidátku poslance Jaroslava Zavadila, který předtím na kandidátce nebyl,“ řekl Sobotka.

   

  „Tím, že vyškrtli na jihu Čech Zimolu a na severu Moravy Rykalu, si pod sebou vedení ČSSD podřízlo větev. Je to konec strany jako silného politického soupeře. Je to jasný důkaz, jak Sobotka odrovnává své oponenty. Ale opravdu si tím nepomůže, jen uškodí partaji…,” uvedl pro Bleskove.cz jeden z členů sociální demokracie.

   

  „Rozhodnutí předsednictva sociální demokracie o mém vyškrtnutí z kandidátky do Poslanecké sněmovny mě nepřekvapilo. Dlouhodobě se uvnitř strany odehrává systematická likvidace názorových oponentů, jejímž výsledkem je nejnižší procento popularity u voličů za celou historii strany. Nyní bude záležet na rozhodnutí jihočeského krajského výboru, který se sejde nejspíše v nejbližších dnech, aby rozhodlo o dalším postupu. Nepřekvapilo by mě, že ČSSD kandidátku u nás na jihu prostě nepostaví,” uvedl Zimola k tomu, co se nyní odehrává.

   

  Lídrem kandidátky ČSSD v Jihočeském kraji je starosta Jindřichova Hradce Stanislav Mrvka. „Toho ale za hranicemi jindřichohradeckého okresu nikdo nezná, i když je to schopný člověk,” dodala členka ČSSD. 

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...