Čtvrtek 26. dubna 2018
svátek má Oto, zítra Jaroslav

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  STÁTNÍ ROZPOČET

  Návrh státního rozpočtu na příští rok je hotov! Víme, kdo jej předloží!

  19.05.2017 00:10 / politika google+ twitter facebook

  Návrh státního rozpočtu na rok 2018 je hotov! Předpokládá deficit 50 miliard korun a předloží ho zatím ještě ministr financí Andrej Babiš (ANO). Stávající šéf státní kasy to řekl v televizi Barrandov. V posledních dnech se přitom hovořilo o tom, že návrh státního rozpočtu bude muset připravit Babišův nástupce.

  Babiš Andrej lupa
  Návrh státního rozpočtu na rok 2018 předloží ještě Andrej Babiš! | Profimedia

  Nástupcem Babiše se má stát  poslanec Ivan Pilný (ANO), návrh na jeho jmenování je na Hradě. „Rozpočet předložím já, je hotov. Já ho dám samozřejmě do eKLEPu příští týden. Předpokládá deficit 50 miliard podle plánu," řekl šéf hnutí ANO. Knihovna eKLEP je určena pro meziresortní připomínkové řízení a pro jednání vlády.

   

  Babiš počítá s tím, že vláda bude o návrhu diskutovat do září. Rozpočet podle něj počítá mimo jiné s navýšením důchodů o 501 korun, to je asi 23 miliard korun, navýšením platů, navýšením rozpočtu obrany i pro sport. Blíže Babiš jednotlivé kapitoly nekomentoval.  

  Schodek státního rozpočtu pro rok 2018 má být 50 miliard korun a předloží jej Andrej Babiš!
   

   

  Rozpočet na letošní rok, jak ho schválila Sněmovna v prosinci, počítá se schodkem 60 miliard korun. Babiš tehdy ale vyjádřil přesvědčení, že výsledek bude lepší.

   

  Celkové příjmy schváleného rozpočtu představují 1 249,3 miliardy korun a výdaje 1 309,3 miliardy korun. Loňský rozpočet počítal s deficitem 70 miliard korun, nakonec skončil v přebytku 61,8 miliardy korun.

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...