Čtvrtek 26. dubna 2018
svátek má Oto, zítra Jaroslav

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  PROSTĚ PILNÝ

  Tohle má být Babišův nástupce na ministerstvu financí!

  18.05.2017 00:01 / politika google+ twitter facebook

  Nástupcem Andreje Babiše (ANO) v čele ministerstva financí se má stát současný předseda sněmovního hospodářského výboru a někdejší ředitel české pobočky Microsoftu Ivan Pilný. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) uvedl, že s třetím kandidátem hnutí ANO na funkci ministra financí souhlasí.

  Pilný Ivan lupa
  Ivan Pilný by se měl stát novým ministrem financí po Andreji Babišovi! | Archiv ČT

  Sobotka očekává, že prezident Miloš Zeman po svém dnešním návratu z Číny Babiše odvolá a na jeho místo jmenuje právě Pilného. Andrej Babiš podle svých slov prezidenta požádá, aby návrhy na odvolání i jmenování přijal.

   

  Nový ministr bude muset do říjnových voleb připravit návrh státního rozpočtu na příští rok. Pilný sám řekl, že bude považovat za svůj úkol držet státní rozpočet a jeho deficit "na uzdě". Podnikatelé i analytici většinou hodnotí budoucího šéfa státní pokladny jako zkušeného manažera, který zná současná ekonomická témata.  

  Novým ministrem financí místo Andreje Babiše by se měl stát Ivan Pilný!
   

   

  Sobotka se počátkem května rozhodl odvolat z vlády Babiše kvůli tomu, že se podle něj vyhýbal placení daní a ovlivňoval média, která tehdy vlastnil. Situaci chtěl nejdříve řešit demisí celé vlády, po sporu s prezidentem ale demisi nepodal a navrhl vyměnit jen Babiše. Vznikla kvůli tomu koaliční krize a výrazně se zhoršily už tak chladné vztahy premiéra a prezidenta.

   

  „Já myslím, že to je dobrý kandidát, je to zkušený člověk, řídil velké firmy, je zkušený v byznysu. V ekonomice se vyzná a dobře vystupuje na veřejnosti," vysvětlil Babiš, proč navrhl Pilného.

   

  Odstupující ministr financí  řekl, že premiér o něm opakovaně šíří lži a v případě, že s tím nepřestane, chce se bránit soudní cestou. Zdůraznil ale, že vládní krize je zažehnána, a to zásluhou ANO. Babiš očekává, že z ministerstva odejde do konce měsíce. Nepředpokládá, že by poté nějakým způsobem měl vliv na ministerstvo, ani jako poradce.

   

  Miloš Zeman dal najevo, že se návrhem na Babišovo odvolání začne zabývat až poté, co přiletí z Číny. Hrad avizoval, že další kroky oznámí až příští týden. Pilný se podle Sobotky může vedení resortu ujmout okamžitě.

   

  Hnutí ANO navrhlo na ministerskou funkci nejprve Babišovu náměstkyni Alenu Schillerovou a poté ministra životního prostředí Richarda Brabce (ANO), Sobotka ale oba nominované odmítl kvůli jejich vazbám na Babiše a na jeho dřívější firmu Agrofert. Pilný před dnešní schůzkou se Sobotkou vyloučil, že by byl závislý na Babišovi a také že nemá nic společného s Agrofertem.

   

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...