Čtvrtek 26. dubna 2018
svátek má Oto, zítra Jaroslav

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  MALÉ VÍTĚZSTVÍ

  Valenta: Přestaňte pracovitým lidem házet klacky pod nohy!

  18.05.2017 12:00 / politika google+ twitter facebook

  Finanční správa ČR v souvislosti s EET ustupuje! Oznámila, že mění metodiku, která upravuje povinnosti venkovských spolků ohledně elektronické evidence tržeb. Senátor Ivo Valenta je za toto malé vítězství velmi rád, přesto je přesvědčen, že stát stále háže pracujícím lidem klacky pod nohy!

  Valenta lupa
  Valenta | Archiv Ivo Valenty

  Nově budou muset EET používat pouze ty spolky, které ročně překročí 300 tisíc Kč, a to např. za prodej občerstvení na hodech či fašanku nebo za prodej piva a klobásky během fotbalových utkání. Původní limit 175 tisíc Kč byl totiž pro většinu malých spolků natolik nízký, že by do povinnosti používat EET spadla drtivá většina z nich.  

  Je dobře, že Finanční správa v souvislosti s EET ustoupila, i tak si ale stanovený limit vycucali úředníci z prstu, uvedl senátor Ivo Valenta.
   

   

  "Náš společný tlak na ministerstvo financí se vyplatil a Finanční správa ustupuje. Za toto vítězství jsem rád. Jde vidět, že náš společný boj, ve kterém jsem spojil síly nejen s mnoha starosty ze Slovácka, ale také se stovkami neziskových organizací, nebyl marný a že má smysl nenechat pražské úředníky vytvářet nesmyslné pravidla a regulace," prohlásil Valenta. Na druhou stranu je však přesvědčen o tom, že i nově stanovený limit 300 tisíc Kč je částkou, kterou si úředníci vycucali z prstu, a není podložen žádnou pořádnou argumentací.

   

  "Spolky by podle mne neměly být svazovány takovými nesmysly, jakým je například EET. Naopak bychom měli být vděčni za to, že právě spolky udržují kulturní a sportovní život na venkově. Tak už těmto aktivním a pracovitým lidem konečně přestaňme házet klacky pod nohy," řekl Valenta.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...