Sobota 23. června 2018
svátek má Zdeňka, zítra Jan

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  NAŠEL ZASTÁNÍ

  Šok! Čunek se zastal Babiše proti Sobotkovi: Tohle si za rámeček nedá!

  17.05.2017 00:10 / politika google+ twitter facebook

  Bývalý ministr a současný senátor a hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek (KDU-ČSL) je jedním z mála známých politiků, který se zastal ministra Andreje Babiše. A šel proti Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD).

  Čunek Jiří lupa
  Jiří Čunek se zastal Andreje Babiše proti premiéru Sobotkovi! | Archiv KDU-ČSL

  Čunka, který byl ve své době jedním z nejkontroverznějších politiků a dokonce stanul i před soudem, například odposlechy Andreje Babiše nijak nevzrušují.

   

  „Beru to úplně stejně, jako to bylo mezi státy při studené válce - my máme jaderné hlavice, vy máte jaderné hlavice. Když je spustíte vy, tak i my,“ řekl v rozhovoru pro časopis Týden.

   

  „Já jsem především, už když si Andrej Babiš koupil média, nepočítal s tím, že by mohla být jiná než média Andreje Babiše. A s tím jsem byl smířen. Jsem přesvědčen, že kdyby si je nekoupil, neměl by dnes třicet dva procent podpory, ale možná deset či sedm procent. A to proto, že všichni ti, kteří vlastní a ovládají jiná, by Andreje Babiše zadusili, kdyby ta média neměl,“ uvedl Čunek a opřel se do veřejnoprávních médií.  

  Jiří Čunek se zastal Andreje Babiše proti premiérovi Bohuslavu Sobotkovi!
   

   

  .„Bohužel nemohu říci, že bych ve veřejnoprávních médiích celkově viděl nezávislost. Dokonce ani snahu tam často nevidím,” podotkl. 

   

  Českou televizi a Český rozhlas považuje za média, která podle jeho názoru politici ovládají přes své lidi, které si dosadili do nejrůznějších rad a podobně. Nebo přes své lobbisty. 

   

  Kauzou nelegálně nahraných odposlechů ministra Babiše se příliš netrápí: „To je divadlo pro diváky, které to zajímá. Buď pro ty, kteří se tím baví, anebo pro ty chudáky, kteří chtějí věřit tomu, že se tam děje nějaký zápas o mravnost či o poznání pravdy. Ale ani jedno, ani druhé tam není ani zrnkem,” míní hejtman a senátor Čunek.

   


  „Podle mě je Andrej Babiš víceméně stejný jako před rokem či před dvěma. Předsedovi vlády zase velmi pokrytecky z celého problému dobře posloužil sám prezident Zeman. Naštěstí pro něho mu pan prezident, kterého bohužel už ovládá nenávist více, než je zdrávo, neuvěřitelně pomohl vybrat zatáčku,“ dodal Jiří Čunek.

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...