Čtvrtek 21. června 2018
svátek má Alois, zítra Pavla

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  VELKÁ KRITIKA

  Klaus se vysmál Zemanovi: Totální rána pod pás! A co řekl o Sobotkovi?

  13.05.2017 02:30 / politika google+ twitter facebook

  Zatímco Václav Klaus si doteď notoval se současným prezidentem Milošem Zemanem, teď dostal hradní pán od svého předchůdce doslova ránu pod pás. Klaus se současné hlavě státu vlastně vysmál. Důvodem je současná politická situace.

  Klaus lupa
  Václav Klaus zkritizoval Zemana, ale hlavě Sobotku a jeho vládu! | Archiv ČT

  Václav Klaus si asi neumí představit, jak by stejnou situaci řešil on, nicméně svého nástupce zkritizoval. „Prezident Miloš Zeman kvůli svému postupu při řešení vládní krize ztratí politické body,” řekl.

   

  Úmysl premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) podat demisi celé vlády považuje Klaus prý za jeho dosud nejchytřejší tah v politice. „Situaci v zemi vidím jako bezprecedentní ohrožení demokratického vývoje v Česku. Myslím, že to, co se u nás děje, je bezprecedentní. Je to jeden z dalších pokusů o totální rozvrat politických poměrů u nás. Nepodceňuji to a beru to nesmírně vážně, nikoliv jako politik, kterým nejsem, ale jako občan," řekl Klaus v rozhovoru pro Echo24.

   

  Klaus má zato, že Miloš Zeman se nechal nalákat do střetu. „Nemůže na tom vydělat, může si tím jenom uškodit, jenom tím ztrácí a věřím tomu, že si to dnes také uvědomuje. Já si myslím, že nebylo možné odvolat jen premiéra," podotkl Klaus.  

  Prezident Václav Klaus prohlásil, že současná vláda je nejhorší, jakou ČR kdy měla!

   

  Změnu vztahů mezi předsedou vlády a hlavou státu podle Klause přinesla přímá volba prezidenta. "V systému nepřímé volby by takové vztahy, jaké jsou nyní mezi prezidentem a premiérem, byly 'absolutně nemyslitelné’,” uvedl Klaus.

   

  Exprezident také řekl, že sociální demokracie nikdy neměla vytvořit vládu s hnutím ANO, které přirovnává k politické formaci Věci veřejné. „Jsem přesvědčen, že Sobotkův kabinet je nejhorší, jaký kdy Česká republika měla. Napáchal snad nejvíce škod ze všech vlád," podotkl Klaus s tím, že tato vláda přinesla prudký odklon od svobodné ekonomiky, když zavedla obrovskou míru regulace.

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...