Sobota 21. července 2018
svátek má Vítězslav, zítra Magdaléna

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  VELKÝ PROBLÉM

  Šokující obvinění exministra: Státní zástupci jsou závislí na ANO!

  12.05.2017 11:50 / politika google+ twitter facebook

  Exministr spravedlnosti a nyní poslanec ODS Pavel Blažek přišel se závažným obviněním. Prohlásil totiž, že státní zástupci jsou závislí na hnutí ANO. Podle jeho mínění měli konat v případě nahrávek, které zachycují rozhovor Andreje Babiše s redaktorem Mladé fronty Dnes, domovní prohlídky, jako se to dělo v jiných případech. Ale nestalo se!

  Blažek Pavel lupa
  Exministr Pavel Blažek řekl, že v případě Babišovy kauzy postupují státní zástupci nestandardně! | Archiv ČT

  Policisté měli podle Pavla Blažka prohledat právě byt zmíněného novináře Marka Přibila. „Teď to nejstrašnější – to je moje hypotéza – nezávislost zastupitelství skončila tím, že se nerespektovalo usnesení sněmovny v téhle věci, protože špičky státních zástupců se staly závislými na hnutí ANO. My jsme totiž řekli: Něco s nimi dělejte. Jediná strana to neřekla – hnutí ANO. A já se bohužel obávám, že jediný důvod, proč nic nedělají, je to, aby náhodou nenašli něco, co by se týkalo jediné strany, která je u toho ještě drží,“ prohlásil po jednání ve Sněmovně exministr Blažek.

   

  Poslanec to dokládá tím, že po zveřejnění nahrávek nebyla provedena domovní prohlídla u novináře a prý to navíc není poprvé, kdy by se objevily možná živé spisy z nějakého orgánu, někde, kam nepatří, a poté státní zástupci konali domovní prohlídky. „Přibilův případ je podobný s tím mediálně známým - lobbisty Ivo Rittiga, jehož byt naopak policisté prohledali,” podotkl poslanec.  

  Exministr spravedlnosti a poslanec Pavel Blažek obvinil státní zástupce z dvojího přístupu!

   

  Podle jeho “obvinění” tím pádem nebyly soudy, potažmo státní zástupci nezávislí.  „Tady jednoznačně vzniká dvojí přístup státního zastupitelství, kdy být státním zástupcem, což nikdy nebudu, tak když slyším ty nahrávky, tak se pokusím zajistit důkazy. To znamená – já nepřeji nikomu nic špatného – ale prostě domovní prohlídka u pana Přibila měla být úplně stejně jako byla u Rittiga,“ dodal Pavel Blažek.  

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...