Čtvrtek 21. června 2018
svátek má Alois, zítra Pavla

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  POLITICKÝ BOJ

  Sobotka ostře zaútočil na Zemana i Babiše!

  06.05.2017 16:25 / politika google+ twitter facebook

  Bohuslav Sobotka je nejspíš hodně zhrzený a uražený aktem, který se v týdnu odehrál na Hradě, když nepřinesl prezidentu Miloši Zemanovi demisi vlády. Nyní na prezidenta a ministra financí Andreje Babiše ostře zaútočil.

  Zeman Sobotka lupa
  Miloš Zeman Bohuslavu Sobotkovi jasně ukázal, kde je jeho místo! | Profimedia

  Podle šéfa ČSSD a premiéra vznikla zmatečná situace s odvoláním demise vlády kvůli tomu, že Zeman by Babiše ve vládě nechal. Proto prý musel zvolit jiný postup. „Mezi prezidentem Milošem Zemanem a šéfem ANO Andrejem Babišem je mocenský pakt,” řekl premiér pro Právo.

   

  Sobotka, který tvrdil, že podá demisi vlády, nakonec, že ne, ale že odvolá jen ministra financí, říká, že chyba není na jeho straně, ale na straně Hradu! „Nemůžeme se tvářit, že to nevidíme. Asi je potřeba to říct. Je tady mocenský pakt mezi Milošem Zemanem a Andrejem Babišem. Oni se vzájemně tolerují, nekomentují svoje excesy, čas od času se podpoří,“ podotkl Sobotka.  

  Bohuslav Sobotka uvedl, že mezi Zemanem a Babišem je mocenský pakt!
   

   

  Podle premiéra jádrem „mocenské dohody“ může být to, že Babišovo ANO nepostaví svého prezidentského kandidáta a Zeman naopak Babiše pověří sestavením vlády bez ohledu na volební výsledek. Pokud Zeman odmítne přijmout Babišovo odvolání, což podle ústavy nemůže, jejich mocenský pakt se tím potvrdí, domnívá se předseda ČSSD.

   

  Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček na jeho slova reagoval prohlášením, že Sobotka má mocenský pakt s Miroslavem Kalouskem, šéfem TOP 09.

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...