Pondělí 23. července 2018
svátek má Libor, zítra Kristýna

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  NESKUTEČNÁ SITUACE

  FRAŠKA NA HRADĚ: Sobotka jako spráskaný žáček! Baví celý internet!

  05.05.2017 00:00 / politika google+ twitter facebook

  V naprostou frašku přerostla čtvrteční oficiální návštěva premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) na Hradě u prezidenta Miloše Zemana. Z předsedy vlády byl rázem “malý, spráskaný školáček”, když mu hradní pán dal pořádně za vyučenou. Dokonce už tahle “komedie” baví celý internet!

  Zeman Sobotka lupa
  Miloš Zeman ještě během projevu Sobotky odešel ze sálu! | ČT

  Bohuslav Sobotka původně oznamoval, že Zemanovi na Hrad přinese demisi vlády. To ale neudělal. Přišel prý jen “probrat situaci a poradit se”! To ale nechtěl prezident akceptovat a jasně dal najevo, co si o celé situaci myslí. Ovšem vznikla z toho fraška, která nemá obdoby.

   

  „To, co předvedli prezident Miloš Zeman s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD), byla komedie a pád na politické dno,” uvedli k situaci předsedové TOP 09 Miroslav Kalousek a šéf ODS Petr Fiala. 

   

  Hnutí ANO v čele s Andrejem Babišem naopak Zemanovo chování chápe. Za neuvěřitelně ostudný má průběh setkání na Hradě europoslanec Jiří Pospíšil. „Prezident Zeman se při přijetí premiéra choval jako autoritářský prezident nějaké středoasijské republiky nebo vladař absolutní monarchie. Takovéto schválnosti či ukazování premiérovi holí, kde má stát, k funkci demokratického prezidenta středoevropské parlamentní republiky opravdu nepatří. Prezident má politické krize pomáhat řešit, ne je vyhrocovat podobnými výstupy,” myslí si Pospíšil.  

  Situaci mezi Milošem Zemanem a Bohuslavem Sobotkou mnozí politici označili za frašku!
   

   

  „Myslím, že každý, kdo viděl, si udělá úsudek sám. Hrát se může tvrdě, ale vše má svoje limity,” sdělil Novinkám vicepremiér Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL). Podle předsedy ODS Petra Fialy zažívá ČR další dějství pádu na politické dno. „Lidem musí být smutno, když se dívají na to, co se děje. Prezident, premiér, vicepremiér a vlastně vládní koalice jako celek jednají nezodpovědně a dělají naší zemi ostudu,“ dodal Fiala, který znovu řekl, že chce předčasné volby.

   

  I předseda Úsvitu Marek Černoch považuje společné vystoupení prezidenta s premiérem za frašku. Premiér Sobotka podle něj ukázal slabost. „Bohužel, premiér je premiér, a měl by mít natolik síly, aby se tomu dokázal postavit. Neustále opakuje své teze, bylo vidět, že neměl strategii. Neví, jak dál. Udělal z toho guláš, destabilizoval zem, a teprve teď přemýšlí, co bude dál,“ podotkl Černoch.

   

  „To, že mezi premiérem a prezidentem nejsou přátelské vztahy, to se ví. Že je Miloš Zeman svérázný člověk, to se ví také. Že ze sebe premiér nechal udělat žáčka, to je jeho problém. Je premiér, měl by mít ‚koule‘,“ dodal Černoch.

   


  „Je to situace, kdy premiér přišel na Hrad k prezidentovi. Pokud mu skutečně ještě den před tím oznamoval, že přinese demisi a nakonec ji nepřinese a tvrdí, že si ‘jde jen pokecat’, pak to, co udělal Miloš Zeman, udělal správně,” míní někteří z poslanců ČSSD.

   

  Situací, která se odehrála na Hradě, se baví lidé na internetu. Sociální sítě jsou plné různých upravených fotek ze schůzky Zemana a Sobotky. 

   

  Prezident Zeman večer pro TV Barrandov uvedl, co si nyní s vládou přeje: „Příštím premiérem by měl být znovu politik z ČSSD. Premiérem by měl být buď Lubomír Zaorálek nebo Milan Chovanec. Pokud se sociální demokraté na kandidátovi nedohodnou, nevylučuji, že vládou pověřím šéfa lidovců Pavla Bělobrádka," uvedl Zeman a dodal, že je pro to, aby Andrej Babiš zůstal ministrem financí! 

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...