Pondělí 20. srpna 2018
svátek má Bernard, zítra Johana

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  TĚŽKÉ ROZHODNUTÍ

  Co udělá Zeman po demisi vlády? Nic!

  04.05.2017 00:10 / politika google+ twitter facebook

  Premiér Bohuslav Sobotka jde dnes na Hrad! Předá prezidentu Miloši Zemanovi demisi své vlády! Co ale udělá hradní pán poté, co oficiální dokument obdrží? Je možné, že vůbec nic! ČSSD chce vládu stávající koalice, ovšem bez Babiše.

  Zeman Sobotka lupa
  Sobotka čeká, co Miloš Zeman po oficiální demisi udělá. | Profimedia

  Prezident Miloš Zeman přijme demisi vlády, kterou mu má dnes předat premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Po jednání se Zemanem to novinářům řekl vicepremiér Andrej Babiš (ANO). Zemanovi na schůzce sdělil, že ANO s demisí kabinetu nesouhlasí. Případné pověření, aby sám vedl novou vládu, by Babiš od Zemana prý nepřijal, přísluší to podle něho sociální demokracii.

   

  Všichni se ptají, co Zeman po převzetí demise udělá? „Zřejmě nic moc! Nějak těm ,klukům´ řekne, aby se zklidnili, že to zvlášť řešit nebude, protože ho čeká návštěva Číny. A protože se na předčasných volbách nikdo nedomluví a nikdo nechce úřednickou vládu, nejspíš budeme mít pět měsíců 'vládu v demisi'," řekl Bleskove.cz jeden z poslanců vládní strany.

   

  „Pan premiér svolal koaliční radu na 10. května, takže v rámci koalice budeme vyjednávat, jestli se domluvíme na nové formě té kvazi nové vlády," řekl Babiš. ANO se do té doby už nepotřebuje scházet k poradám, ve věci má jasno, dodal.  

  Miloš Zeman se sejde s premiérem Sobotkou, nicméně je možné, že vláda povládne v demisi!
   

   

  Sobotka však opakuje, že pokud vládu, tak ano, ale bez Babiše. A připustil, že za "jistých okolností" lze v současném složení pokračovat. Babiš na to odpověděl, že s tím nemá problém, nicméně pak by měl z postu premiéra odejít i Bohuslav Sobotka. 

   

  Nejčastěji se jako o novém premiérovi mluví p ministru zahraničí Lubomíru Zaorálkovi. Nebo je možné, že Sobotka povládne v demisi dál. „Není ale vyloučeno, že Bohouš Sobotka skončí jako premiér, šéf strany. Prostě všechno položí. Vyloučeno to není," dodala i jedna ze sociálních demokratek. 

   

  Andrej Babiš prezidenta Zemana informoval o pozici svého hnutí, které podle něj stále nechápe, proč Sobotka svým úterním rozhodnutím všechny překvapil. „Protože z vlády to údajně nevěděl nikdo," řekl. Lidé si podle něj situaci neumějí vysvětlit. "Takže to zbytečně vyvolává neklid," uvedl ministr financí.

   

  ČSSD podle svého středečního večerního vyjádření dává přednost obnově vlády současné koalice. Je pro ni však nepřijatelné, aby byl jejím členem šéf ANO Babiš. Premiér to také takto  řekne Miloši Zemanovi.

   

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...