Sobota 21. července 2018
svátek má Vítězslav, zítra Magdaléna

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  NAŠTVANÝ MINISTR

  Babiš se postu ministra nevzdá! Dobrovolně nepůjdu, vzkazuje!

  02.05.2017 02:02 / politika google+ twitter facebook

  Ministr financí a vicepremiér Andrej Babiš (ANO) rezignovat na svůj post nehodlá. Dobrovolně z vlády Bohuslava Sobotky (ČSSD) nepůjde. Nevidí k tomu prý důvod, ač na něj Sobotka i někteří další představitelé stran tlačí.

  Babiš Andrej lupa
  Andrej Babiš dobrovolně z vlády jít nehodlá! | Archiv ČT

  Kvůli “nevyjasněným otázkám” se zdaněním korunových dluhopisů a dalším záležitostem by měl Babiš prý odejít. On sám to ale považuje za cílenou předvolební antikampaň.

   

  „Andrej Babiš by se měl zachovat jako chlap a sám odejít,” prohlásil premiér Bohuslav Sobotka.

   

  Šéf ANO a minist financí to ale odmítá! „Nevidím nejmenší důvod, proč bych měl rezignovat. V politice mám velmi dobré výsledky. Je to zoufalá akce ČSSD, která má nějaké preference. Pan premiér se zaměřil na mě a chce mě za každou cenu dostat z politiky a já si myslím, že to je škoda, že to poškozuje tuto vládu. Ta vláda je úspěšná i díky mně,“ řekl Andrej Babiš médiím.  

  Andrej Babiš prý nevidí důvod, proč by měl rezignovat a snahy o jeho odvolání vnímá jako antikampaň!
   

   

  Sobotka podle Babiše nikdy neřídil firmu a podnikání nerozumí a poslal premiérovi vysvětlující dopis. Babiš v něm označil všechny své transakce se společností Agrofert za legální. Kauzu kolem korunových dluhopisů Agrofertu, kterých nakoupil zhruba za 1,5 miliardy a jejichž výnos nepodléhá zdanění, považuje za organizovanou kampaň a mediální hon na svou osobu.

   

  „Oni se mě bojí, tak se mě snaží zbavit. To je logické,” říká i mezi svými věrnými Babiš, který prý supí z toho, jakých podrazů se na sebe dočkal. „Andrej je z toho na prášky. On nechápe, že takhle ostře na něj Sobotka, Chovanec, ale i další útočí. Upřímně nechápe, proč až teď, když tedy proti němu něco mají už delší dobu. Teď se to prostě jenom hodí,” dodal jeden z členů ANO a člověk blízký Babišovi.

   

  Jestli ministr financí svůj post ustojí nebo v příštích dnech bude muset vládu opustit, se ukáže už velmi brzy. 

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...