Pátek 23. března 2018
svátek má Ivona, zítra Gabriel
  NAŠTVANÝ MINISTR

  Babiš se postu ministra nevzdá! Dobrovolně nepůjdu, vzkazuje!

  02.05.2017 02:02 / politika google+ twitter facebook

  Ministr financí a vicepremiér Andrej Babiš (ANO) rezignovat na svůj post nehodlá. Dobrovolně z vlády Bohuslava Sobotky (ČSSD) nepůjde. Nevidí k tomu prý důvod, ač na něj Sobotka i někteří další představitelé stran tlačí.

  Babiš Andrej lupa
  Andrej Babiš dobrovolně z vlády jít nehodlá! | Archiv ČT

  Kvůli “nevyjasněným otázkám” se zdaněním korunových dluhopisů a dalším záležitostem by měl Babiš prý odejít. On sám to ale považuje za cílenou předvolební antikampaň.

   

  „Andrej Babiš by se měl zachovat jako chlap a sám odejít,” prohlásil premiér Bohuslav Sobotka.

   

  Šéf ANO a minist financí to ale odmítá! „Nevidím nejmenší důvod, proč bych měl rezignovat. V politice mám velmi dobré výsledky. Je to zoufalá akce ČSSD, která má nějaké preference. Pan premiér se zaměřil na mě a chce mě za každou cenu dostat z politiky a já si myslím, že to je škoda, že to poškozuje tuto vládu. Ta vláda je úspěšná i díky mně,“ řekl Andrej Babiš médiím.  

  Andrej Babiš prý nevidí důvod, proč by měl rezignovat a snahy o jeho odvolání vnímá jako antikampaň!
   

   

  Sobotka podle Babiše nikdy neřídil firmu a podnikání nerozumí a poslal premiérovi vysvětlující dopis. Babiš v něm označil všechny své transakce se společností Agrofert za legální. Kauzu kolem korunových dluhopisů Agrofertu, kterých nakoupil zhruba za 1,5 miliardy a jejichž výnos nepodléhá zdanění, považuje za organizovanou kampaň a mediální hon na svou osobu.

   

  „Oni se mě bojí, tak se mě snaží zbavit. To je logické,” říká i mezi svými věrnými Babiš, který prý supí z toho, jakých podrazů se na sebe dočkal. „Andrej je z toho na prášky. On nechápe, že takhle ostře na něj Sobotka, Chovanec, ale i další útočí. Upřímně nechápe, proč až teď, když tedy proti němu něco mají už delší dobu. Teď se to prostě jenom hodí,” dodal jeden z členů ANO a člověk blízký Babišovi.

   

  Jestli ministr financí svůj post ustojí nebo v příštích dnech bude muset vládu opustit, se ukáže už velmi brzy. 

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...