Sobota 21. července 2018
svátek má Vítězslav, zítra Magdaléna

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  OBĚTUJE MINISTRA?

  Skončí Babiš i Herman? Politické kšefty mezi Zemanem a Sobotkou?

  30.04.2017 00:30 / politika google+ twitter facebook

  Zdá se, že skoro půl roku před parlamentními volbami kvete čirý politický obchod. V reálu to asi vypadá takhle: Když Miloš Zeman podpoří odvolání ministra financí Andreje Babiše (ANO), obětuje premiér Bohuslav Sobotka ministra kultury Daniela Hermana (KDU-ČSL).

  Babiš Hemrman lupa
  Skončí Andrej Babiš nebo i Daniel Herman ve vládě Bohuslava Sobotky? | Archiv Nova

  Alespoň toto prý má v politických kuloárech tvrdit právě strážce státní kasy. Sám Sobotka to považuje za nepodložené spekulace. „Ministr financí odvádí nepodloženými spekulacemi pozornost od podezření kolem dluhopisů a daní firem, které vlastnil,” prohlásil Bohuslav Sobotka.

   

  O tom, jestli Herman bude nebo nebude ve vládě, se podle Sobotky vůbec žádná debata nikde nevede. „Klíčová otázka je, jestli můžeme mít ministra financí, který je vážně podezírán z toho, že v opakovaných případech neplatil daně, že se dopouštěl jednání, které bylo za hranou etiky,” podotkl premiér Sobotka.  

  Andrej Babiš tvrdí, že Sobotka nabídl Zemanovi za své odovolání také odvolání ministra Hermana!

   

  Pokud je ale něco pravdy na tom, co Babiš tvrdí, ukazuje se, že nejde o zájmy státu a veřejnosti, ale hlavně o kšeftíčky na ministerstvech a osobní zájmy mezi vrcholnými politiky.

   

  „Z médií jsem se dozvěděl, že prý mé odvolání má být ́odměnou ́ panu prezidentovi za odvolání A. Babiše. Díky za skvělou předvolební kampaň,” komentoval Daniel Herman na Twitteru.

   

  Sobotka již dříve odmítl, že by ČSSD usilovala o rozbití vlády. Babiš předtím prohlásil, že by kabinet měl dokončit mandát, protože je úspěšný. Oba představitelé kabinetu se nicméně vzájemně obvinili z toho, že pověst vlády kazí.

   

  Preziden Zeman také prohlásil, že nechápe, proč by měl premiér pár měsíců před volbami odvolávat ministra financí. Že by ten důvod musel být opravdu velmi vážný. Babiš a hnutí ANO namítá, že za Sobotkovými kroky a názory je velký strah z hnutí a Andreje Babiše, že zvítězí ve volbách a sociální demokracie se odebere do politických lovišť.

   

   

   

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...