Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  VOLBY VE FRANCII

  Šarapatka: Francouzské volby a česká koryta

  26.04.2017 12:00 / politika google+ twitter facebook

  Francouzské volby jsou důležité především pro Francii samotnou, byť i se značným přesahem pro celou Evropu. Na české politické scéně však vyvolávají vášně zcela extrémní. A poslanec Milan Šarapatka se ptá, proč tomu tak je. Domnívá se, že se možná někteří čeští politici bojí o svá koryta!

  Šarapatka lupa
  Šarapatka | Internet

  V Událostech, komentářích na České televizi se nad tématem 1. kola prezidentských voleb ve Francii střetli europoslanci Kateřina Konečná (KSČM), Petr Mach (Svobodní), Pavel Svoboda (KDU-ČSL) a Pavel Telička zvolený za hnutí ANO. "Bylo poučné sledovat zejména duo Telička-Svoboda, kteří nezaváhali ani vteřinu a nenechali na Marine Le Pen ani nit suchou. Děsí je totiž, že by je v případě svého vítězství mohla připravit o tučné prebendy, statisícové platy a další požitky, které tito ,zástupci České republiky´ v Bruselu pobírají," konstatoval Šarapatka.

   

  Podle Šarapatky možná Marine Le Pen opravdu mnoho pro Francii neprosadila (jak v pořadu zaznělo) a nebyla proto z nejvýkonnějších zástupců Francie v Bruselu. Zároveň si ale neodpustil štiplavou poznámku, co tam na druhou stranu ve prospěch ČR prosadili Telička se Svobodou? "Řekl bych, že také nic. Snad kromě toho, že jsme při vstupu do Unie přistoupili, na rozdíl od našich sousedů, na žebrácké a diskriminační podmínky," podotkl Šarapatka.  

  Unie se musí totálně změnit a je třeba vyhnat z Bruselu 90 % darmošlapů, které tam dnes my všichni živíme, prohlásil poslanec Milan Šarapatka.
   

   

  Jak se nezařazený poslanec nechal slyšet, rozhodně prý není fanatickým obdivovatelem Marine Le Pen. Na to jsou podle něj u nás jiní. Není podle svých slov ani zastáncem jejího názoru, že je třeba Evropskou unii rozbít. "Jsem naopak přesvědčený, že Unie je pro tak malou zemi jakou je Česká republika velmi prospěšná. Jsem ale také přesvědčen, že se Unie musí totálně změnit. Místo diktátu svým členům jim musí naslouchat a plnit jejich vůli. Místo nesmyslného určování, jak se má jmenovat ten který potravinářský výrobek, se musí soustředit například na společnou obranu schengenského prostoru a na společnou zahraniční politiku. Musí v ní panovat rovné podmínky mezi velkými a malými i mezi novými a starými členskými zeměmi. A musí vyhnat z Bruselu 90 % takovýchto darmošlapů, které tam dnes my všichni, občané Evropské unie, živíme," řekl ostře Šarapatka.

   

  Ať již Marine Le Pen uspěje ve druhém kole prezidentských voleb nebo ne, je zřejmé, se jí podařilo nastavit Francii i celé Evropě zrcadlo a že se Francie i Evropa musí změnit, domnívá se poslanec. Kandidáti dosavadních vládců Francie, pravicových Republikánů i salonně levicových Sociálních demokratů, totiž zcela pohořeli. "Místo nich se do druhého kola dostala představitelka nacionalistické a pravicové Národní fronty Marine Le Pen a dosud nečitelný (nezávislý kandidát, který se prezentuje pravicovými názory ale donedávna působil coby člen Hollandovy levicové vlády) Emmanuel Macron. Výsledky 1. kola vyjadřují především znechucení francouzských voličů z fungování dosavadního vládního establishmentu, strach z budoucnosti a současně očekávání zásadních změn. Jak ve francouzské politice, tak v celé Evropě," dodal Šarapatka.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...