Pondělí 23. července 2018
svátek má Libor, zítra Kristýna

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  SILNÁ PODPORA

  “Nenáviděnému” Zemanovi věří více jak 50 procent Čechů!

  24.04.2017 07:55 / politika google+ twitter facebook

  Miloš Zeman neustále slyší a čte kritiku na sebe, své vystupování i práci, kterou jako prezident vykonává. Jenže celých 57 procent Čechů je s ním prý spokojeno. Podle nadpoloviční většiny lidí Miloš Zeman plní předvolební sliby a je prezidentem všech občanů. Vyplývá to z průzkumu veřejného mínění, který pro ČT provedla agentura Kantar.

  Zeman Miloš lupa
  S prací Miloše Zemana je spokojeno na 57 procent Čechů! | Archiv

  O tom, že Miloš Zeman vytváří dobrý obraz Česka v zahraničí, je přesvědčeno 42 procent občanů. Vyplývá to z průzkumu. Z regionálního hlediska jsou s prezidentem nejvíce spokojeni lidé z Pardubického a Moravskoslezského kraje, kde ho kladně hodnotily čtyři pětiny dotázaných. „Naopak nespokojení jsou lidé v Praze," řekla televizi spoluatorka výzkumu Martina Hájková.

   

  Z hlediska volebních preferencí hodnotí prezidenta kladně především příznivci levice. „Ale také vidíme určitý podíl spokojených u hnutí ANO a SPD," dodala Hájková.  

  S prací Miloše Zemana je podle průzkumu tvořeného pro ČT spokojeno celkem 57 procent Čechů!
   

   

  Podle 58 procent Čechů Miloš Zeman přiměřeně vstupuje do legislativního procesu. Na otázku, zda plní své předvolební sliby, odpovědělo kladně 54 procent respondentů. O dva procentní body méně dotázaných bylo přesvědčených, že Miloš Zeman je prezidentem všech občanů. A těsně nadpoloviční většina občanů se domnívá, že současný prezident je nadstranický.

   

  Podle 47 procent Zeman vhodně reprezentuje úřad. Že veřejné vystupování hlavy státu odpovídá jejich očekávání u funkce prezidenta, potvrdilo 45 procent účastníků průzkumu. O dva procentní body méně respondentů odpovědělo kladně na otázku, zda prezident plní slib sjednocovat společnost.

   

  V prvním kole příští prezidentské volby by nejvíce lidí volilo právě stávající hlavu státu Miloše Zemana, hlas by mu dalo 37 procent lidí, vyplynulo z průzkumu agentury Median pro Český rozhlas, který byl zveřejněn minulou neděli. Na druhém místě by skončil textař a podnikatel Michal Horáček s 20 procenty, třetí pak bývalý předseda Akademie věd ČR Jiří Drahoš se 17 procenty. K volbám by nyní přišly více než dvě třetiny Čechů.

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...