Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  NESTANDARDNÍ KŠEFTY

  Podivná pětimiliardová zakázka na mýto! Ale Ťok nic, on muzikant!

  19.04.2017 00:20 / politika google+ twitter facebook

  Až u soudu může skončit sporná zakázka ohledně mýta v České republice. Ministerstvo dopravy totiž před časem opět potvrdilo firmě Kapsch prodloužení smlouvy na další tři roky. I mnozí dopravní experti z toho byli docela v šoku. Ministr Dan Ťok (ANO) je ale z toho venku, a sice z prostého důvodu!

  Ťok Dan lupa
  Ministr Dan Ťok vlastně za nic nemůže, zakázku na Kapsch nepodepsal! | Archiv ČT

  Zadat pětimiliardovou zakázku takříkajíc z ruky a vědomě přitom porušit zákon vyžaduje podle odborníků velkou dávku odvahy. Jenže ministr dopravy Ťok vlastně říká - já nic, já muzikant. Ovšem nyní může vše skončit až v soudní síni.

   

  Na adresu vrchní státní zástupkyně Lenky Bradáčové totiž dorazilo trestní oznámení s žádostí, aby prověřila, zda někdo z vládních úředníků při zakázce na správu mýtného systému v letech 2017 až 2019 neporušil zákony.  

  Mýto na další tři roky pro Kapsch nepodepsal ministr Dan Ťok, ale jeho náměstek Kopřiva!
   

   

  Zakázku bez tendru pro Kapsch na další tři roky ale nepodepsal ministr Dan Ťok, nýbrž jeho náměstek Jakub Kopřiva. Šéf resortu tvrdil, že pokud by se "urychleně" nepřidělilo mýto stávající firmě, hrozilo by, že by se poplatky nemohly vybírat a stát by přišel o miliardy.

   

  „Ona je otázka, zda to tak bylo, nebo někdo chtěl, aby to tak bylo? Je to více než podivné a přidělit takovou zakázku za tolik peněz firmě bez výběrového řízení a být na to ještě hrdý? To chce vážně kus odvahy," podotkl jeden z poslanců ČSSD s tím, že mnozí si stejně myslí, že nejvyšší státní zásupkyně trestní oznámení smete ze stolu a všechno bude vlastně v pořádku. 

   

  Zvláštní je, že kdyby běžný smrtelník, tedy občan ČR, udělal sebemenší chybu týkající se třeba daní nebo nějakého zákonného nařízení, byť neúmyslně a škoda by byla jen v tisících korunách, šel by od soudu minimálně s podmínkou. Pokud ale udělá "chybu" ministr nebo jeho vysoce postavený náměstek či celý úřad, je vše v pořádku. 

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...