Sobota 21. dubna 2018
svátek má Alexandra, zítra Evžénie

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  RODIČOVSKÁ PRO BABIČKY

  Adamová: Rodičovskou pro babičky chci legalizovat to, co běžně funguje

  20.04.2017 14:00 / politika google+ twitter facebook

  Babička či dědeček na rodičovské mohla být nová možnost pro matky, které se rozhodnou rychleji vracet ke své profesi. Návrh poslankyně Markéty Pekarové Adamové (TOP 09) však koaliční poslanci odmítli. Přitom ho mohlo využít až 30 tisíc žen.

  Adamová lupa
  Adamová | TOP 09

  Desetitisícům ženám by podle návrhu Adamové mohli s hlídáním dítěte pomoci prarodiče, kterým by stát zaplatil zdravotní pojištění a dobu péče o dítě započetl do důchodu.  

  Návrh na placenou rodičovskou dovolenou pro prarodiče se Adamová pokusí znovu prosadit po podzimních volbách.
   

   

  "Chtěla jsem nabídnout rodičům další možnost, jak se postarat o děti a nepřijít o kontakt s profesí. Pečující prarodič, ať už babička nebo dědeček, by pomohl rodinám sladit rodinný a pracovní život. Je to lety prověřený model a má proti chůvám nebo dětským skupinám tu výhodu, že dítě zůstává ve svém prostředí a s rodinou," uvedla Adamová, která se pokusí možnost prosadit znovu po podzimních volbách.

   

  Místopředsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová předložila svůj zákon, který pomoc matkám zavádí, už před dvěma lety. Koalice ho ale za celou dobu vůbec nepustila k projednání a změnu k novele zákona o státní sociální podpoře neodsouhlasila. "Návrh znovu předložím po volbách. Myslím, že pro rodiny s malými dětmi by tady tato možnost být měla. Je na každém, zda ji využije nebo si vybere jinou. Považuji ale za důležité, aby stát nabídl pomoc i pro takovou životní situaci," míní poslankyně.

   

  Zapojením prarodičů do péče o vnouče, které by podpořil stát, se podle Adamové posilují mezigenerační vazby v rodinách. A řešit může i mnohdy problematickou pracovní situaci žen, kterým je více než 55 let. 

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...