Pátek 22. června 2018
svátek má Pavla, zítra Zdeňka

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  REFERENDUM V TURECKU

  Mach: Přístup EU k Turecku je ostudný!

  19.04.2017 12:00 / politika google+ twitter facebook

  Svobodní vnímají výsledky referenda v Turecku jako potvrzení faktu, že se Turecko přeměňuje z republiky na sultanát, kde se moc soustředí do rukou jednoho člověka.

  Mach Petr lupa
  foto | petrmach.cz

  Podle předsedy Svobodných a europoslance Petra Macha je samozřejmě věcí Turků, jak si život své zemi zařídí. "Ostudný je spíš přístup EU k Turecku, tedy že s ním unijní špičky dál jednají o vstupu do EU. A hlavně je znepokojivé, že na území EU žijí miliony Turků, kteří fandí politice Erdogana, a to je problém," řekl Petr Mach.  

  Je znepokojivé, že na území EU žijí miliony Turků, kteří fandí politice Erdogana, a to je problém, uvedl šéf Svobodných Petr Mach.
   

   

  Turečtí voliči nakonec rozhodli, že mizí jeden inspirativní příklad sekulárního státu, ve kterém byl islám téměř 100 let striktně oddělen od politické správy země. Referendum v Turecku otevírá cestu dalším změnám, kterými se definitivně zavírají dveře liberálnímu směřování. "Trest smrti do Evropy nepatří," komentoval místopředseda Svobodných Jiří Kubíček plány tureckého prezidenta.

   

  Svobodní alespoň s potěšením přijali zprávu, že Turci žijící v České republice drtivou většinou 86 % odmítli politiku prezidenta Erdogana. Strana zároveň oceňuje, že i přes pronásledování opozice v Turecku, přes potlačování svobody slova a projevu, cenzuru v médiích i ve školách v této zemi, se odhadem 49 % voličů v Turecku postavilo proti posílení pravomocí tureckého prezidenta. Navzdory zklamání ze změn v Turecku Svobodní podporují volný obchod s Tureckem.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...