Sobota 26. května 2018
svátek má Filip, zítra Valdemar

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  ZVRÁCENÝ NÁZOR

  Rozvoral: Devítileté dívky jsou fyzicky i duchovně připraveny ke sňatku!

  18.04.2017 14:00 / politika google+ twitter facebook

  Dívky ve věku devíti let jsou fyzicky i duchovně připraveny na manželství, tvrdí malajsijský poslanec s tím, že není nic špatného na tom, že si žena vezme toho, kdo ji znásilní. Tento názor ale silně pobouřil českého politika Radka Rozvorala (SPD).

  Rozvoral lupa
  Rozvoral | Archiv R. Rozvorala

  V prohlášení, které přišlo poté, co se Malajsii nepodařilo kriminalizovat v nedávném zákonu dětské sňatky, poslanec Datuk Shabudin Yahaya mimo jiné podle agentury Reuters řekl: "Ony dosahují puberty ve věku od devíti do dvanácti let a v té době jejich tělo je již podobné tomu v 15ti letech. Takže fyzicky i duševně manželství není pro takovou dívku překážkou."

   

  Dále pak poslanec pokračoval: "Není nic špatného na tom, když si oběť vezme muže, který ji znásilnil, protože jí to umožní zabránit bezútěšné budoucnosti. Možná, že díky sňatku mohou vést zdravější a lepší život. A osoba, která byla znásilněna, nemusí nutně mít neutěšenou budoucnost. Ona bude mít alespoň manžela, a to by mohlo sloužit jako prostředek před rostoucími sociálními problémy." Poslance takto citoval i malajsijský deník The Star.  

  Právo šaría považuje Radek Rozvoral (SPD) za náboženské zvěrstvo. Mělo by být podle něj postaveno mimo zákon.
   

   

  Tato slova podle Rozvorala jen potvrzují zvrácenost středověké islámské ideologie a také to, že je žena v tomto světě považována za méněcennou bytost, která má pouze jen taková práva, jaké jim dají jejich muži, což je v naší evropské společnosti neakceptovatelné. "Mají tedy muslimské ženy tam, kde vládne islámské právo šaría vůbec nějaká práva? Mají. Cokoliv jim nařídí muž, to mají právo splnit! Pokud se tak nestane, mají právo na tvrdý a krutý trest," poznamenal Rozvoral.

   

  V tomto světě neexistuje podle vzoru středověkého proroka Mohameda žádný věkový limit pro manželství s dívkou. Podle islámského práva se totiž děti ve věku mladší 16ti let mohou vdát, pokud to povolí soudy šaría a ty s tím samozřejmě nemají žádný problém. Manželská smlouva se může uzavřít kdykoliv od narození dívky a naplnit se může již od osmi let věku dívky. Od jejího devátého roku již může být manželem vyžadován po této manželce sex – přesně jak to dělal prorok Mohamed se svou nejoblíbenější manželkou Áišou.

   

  "Nejhorší na tom všem je to, že proti tomu takto žijící muslimské ženy ani neprotestují a přijde jim to úplně normální, jelikož s tímto náboženským zvěrstvem s názvem právo šaría vyrůstají od malička a od útlého věku jim ho tlučou do hlavy s tím, že je to vlastně pro ženy velice prospěšné. Kde jsou všichni ti ochránci lidských práv, kteří je mají plná ústa jen ve spojitosti s Čínou a Ruskem? Proč se proti těmto praktikám veřejně neozývají a nekritizují je? Postavme džihád a právo šaría mimo zákon," prohlásil Rozvoral.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...