Neděle 22. dubna 2018
svátek má Evžénie, zítra Vojtěch

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  JDE PROTI EU!

  Chovanec chce dát lidem šanci se bránit se zbraní v ruce!

  18.04.2017 11:30 / politika google+ twitter facebook

  Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) už řadu měsíců pracuje na tom, aby se Češi měli možnost bránit se s legálně drženou zbraní v ruce jak například zlodějům, násilníkům, tak eventuálně teroristům. Proti jsou hlavně takzvaní pravdoláskaři i Evropská unie. Ministr jde ale teď dokonce proti nim!

  Chovanec lupa
  Milan Chovanec chce dát Čechům šanci se bránit legálně drženou zbraní! | Archiv ČT

  Protože EU přijala zákon, který omezuje držení a užití zbraní jako nástroje sebeobrany, ministr Milan Chovanec navrhl, aby ČR tuto směrnici zažalovala. 

   

  „Česko bude připraveno podat žalobu na směrnici o držení zbraní, jakmile vyjde ve věstníku,” uvedl šéf resortu vnitra.

   

  Česku tak budou i v průběhu sporu hrozit sankce, pokud pravidla nezapracuje do svého právního řádu. Žaloba tvrdí, že je směrnice EU v rozporu s primárním právem a omezuje práva vlastníků zbraní. Odkazuje také na zdůvodnění, že má směrnice napomoci boji proti terorismu. To pokládají české úřady za pochybné.  

  Ministr Milan Chovanec je pro žalobu na EU kvůli směrnici o zbraních týkající se obrany občanů.
   

   

  „Nenašli jsme jediného teroristu, který by použil legálně drženou zbraň,“ poukázal ministr Chovanec.

   

  Česká republika podle něj podá žalobu samostatně. Některé další státy svůj postup ještě zvažují. „Určitá averze vůči této směrnici není pouze v České republice, je to v několika dalších zemích,“ zdůraznil ministr Milan Chovanec. Některé podle něj směrnici odmítnou i za cenu postihu od EK. Dodal, že je otázka, v jakém rozsahu ji implementuje Česko vzhledem k tomu, že žaloba nemá odkladný účinek.

   

  „Pan ministr Chovanec je jeden z mála politiků od Sametové revoluce, který jasně říká, že se člověk má právo bránit, pokud je jakkoli napaden. Třeba, jako byl ve svém domě na Slovensku pan Kňažko. Proč takový zákon tam mohou mít a my ho nemáme…?,” ptá se jedna z obyvatelek České republiky Petra Staňková.

   

  Evropský parlament schválil návrh komise v polovině března. Proti hlasovali především liberálové v čele s bývalým belgickým premiérem Guyem Verhofstadtem, ale odpor šel napříč členskými státy a politickým spektrem.

   

  Z českých europoslanců hlasoval pro směrnici jeden, a to omylem. „Směrnice je poměrně nevyvážená, má asi deset problematických bodů,“ uvedl před jednáním europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL).

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...