Pondělí 18. června 2018
svátek má Milan, zítra Leoš

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  EVROPSKÉ DOTACE

  ODS: Vláda neumí čerpat evropské fondy. Promarňuje tak hospodářský růst

  17.04.2017 12:00 / politika google+ twitter facebook

  Přebytek státního rozpočtu byl podle Ministerstva financí za první čtvrtletí nejnižší od roku 2012. Důvodem je podle ODS především neschopnost vlády čerpat evropské dotace a investovat.

  Fiala Petr lupa
  foto | ODS

  Předseda ODS Petr Fiala nešetří kritikou. Vláda podle něj promarňuje hospodářský růst, neinvestuje dostatečně ani národní, ani evropské peníze.  

  Stav čerpání evropských fondů je tristní a už to má i dopad na náš státní rozpočet, podotkl šéf ODS Petr Fiala.
   

   

  "Stav čerpání evropských fondů je tristní a už se to začíná projevovat i v dopadech na náš státní rozpočet - přebytek za první čtvrtletí byl nejnižší od roku 2012," uvedl Petr Fiala. Současná vláda podle něj přitom kvůli špatnému čerpání napadala předcházející kabinety, které ovšem dokázaly využít skoro všechny alokované prostředky.

   

  Podobný názor zastává i jeho stranický kolega, poslanec Petr Bendl. "Vláda jako celek absolutně selhává ve schopnosti využít finanční prostředky z fondů Evropské unie. Její smutnou vizitkou je fakt, že v polovině finančního období je vyplaceno 0,84 %! V procentuálním vyjádření vysoko nad čerpáním ční výdaje na úřední aparát, který má administraci EU fondů zajišťovat," komentoval situaci Petr Bendl.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...