Pondělí 18. června 2018
svátek má Milan, zítra Leoš

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  NOVÝ DIKTÁTOR

  Erdogan se stal naprostým vládcem Turecka! A teď přijde trest smrti!

  17.04.2017 08:30 / politika google+ twitter facebook

  Turecko se definitivně dočkalo novodobého diktátora. Stal se jím prezident Recep Tayyip Erdogan. Díky nedělnímu referendu získal absolutní moc. A teď dokonce chce znovu zavést trest smrti!

  Erdogan lupa
  Prezident Turecka Erdogan získal nyní v podstatě absolutní moc! | Archiv

  Po sečtení téměř všech hlasů mají jeho příznivci změn zatím 51,4 procenta. Hlasovat mohly i téměř tři miliony Turků žijících v zahraničí. Kupříkladu v Německu podpořilo Erdogana 63 procent účastníků referenda. Hlavní opoziční strana, Republikánská lidová strana, si stěžuje na neregulérnost hlasování, s čímž si ale prezident nedělá hlavu. Nic ho nezajímá, nekouká doleva ani doprava. Prostě, on je teď absolutním vládcem.

   

  „Bůh je velký, Erdogan je skvělý...," zněla hesla po oznámení výsledků referenda v Turecku! Lidé skandovali prezidentovo jméno, tleskali a kdyby mohli, postaví mu okamžitě pomník! 

   

  Proti změnám ústavy hlasovali hlavně lidé ve velkých městech, na pobřeží Středozemního moře a také převážně kurdské oblasti v jihovýchodním a severovýchodním Turecku. Odpůrci změn zvítězili ve třech městech - Istanbulu, Ankaře a Izmiru.  

  Více jak 51 procent všech Turků, včetně těch žijících v zahraničí, podpořili prezidenta Erdogana!
   

   

  Prezident Erdogan hájí ústavní změny a říká, že zemi přinesou stabilitu a prosperitu. Kritici se ale obávají, že to povede k autoritářské vládě jednoho muže. Což už se vlastně dávno stalo. Jen nyní se to potvrdilo. „Pokud už před tím nechal Erdogan zavřít tisíce lidí, včetně učitelů, soudců, policistů, lékařů bez soudu a nikdo ani neví, kde a jak všichni skončili, tak to přeci není nic jiného, než totální totalita. On je diktátor a teď ho v tom jeho příznivci jen utvrdili," říkají politologové a pozorovatelé, kteří mají pocit, že pro Turecko, ale i okolní země, nastaly dost složité časy.

   

  Změny ústavy mají posílit pravomoci prezidenta, který by mohl jmenovat vládu a také jí předsedat Ovládne tak právě i soudy a prokuraturu, což pochopitelně potřebuje. Mění se i počet poslanců, takže jedna strana pravděpodobně bude mít většinu v parlamentu a nebude třeba koalic. Očekává se, že to bude stejná strana, která bude mít přímo zvoleného prezidenta.

   

  „Toto hlasování nemá poražených, zvítězilo Turecko, jsme jeden národ, děkuji těm, kdo hlasovali pro, i těm, kdo hlasovali proti," řekl turecký premiér Binali Yildirim.

   

  Sám Erdogan v projevu ze své oficiální rezidence v Istanbulu také vyzval všechny, včetně zahraničí, aby výsledek respektovali. A nezapomněl dodat, že hned začne jednat s premiérem a lídry dalších stran o obnovení trestu smrti. I o něm by se podle Erdogana hlasovalo v referendu. Otázkou je, jak moc objektivní toto "všelidové hlasování" bude...?

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...