Sobota 18. srpna 2018
svátek má Helena, zítra Ludvík

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  DIVNÉ PROMO

  Skandál! Za peníze veřejnosti měl starosta placený rozhovor v Playboyi!

  16.04.2017 00:55 / politika google+ twitter facebook

  Každý politik si promo představuje asi trochu jinak! Takový starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09) si zřejmě řekl, že nejlépe bude, když se pokusí zapůsobit přes lechtivý pánský magazín. Nebylo by na tom až tak nic zvláštního, kdyby na to nešly peníze daňových poplatníků!

  Starosta Kolář Ondřej lupa
  Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář přiznal, že se stala chyba! | Archiv Prahy 6

  Starosta Ondřej Kolář sice uznal, že to byla chyba, ale zároveň tvrdí, že je v tom vlastně nevinně. Podřízeným zadal úkol, aby zajistili profilové rozhovory v lifestylových časopisech. Mělo to být ve stylu, že nejmladší starosta, který vede nejvýznamnější městskou část, je vlastně hodně free. Radnice za to ve formě rozhovoru v časopisu Playboy ale zaplatila bezmála 50 tisíc korun.

   

  „Uplynulo moře času, úkol zapadl, žádné rozhovory nikde nebyly. Pomalu jsem na to zapomněl, až mi jednoho dne kolegyně povídá, že se podařilo domluvit rozhovor pro Playboy. Ten proběhl, vyšel a přišla studená sprcha. Za rozhovor se platilo. Jak je to možné? Rozhovor stál 48 400 korun. Radou schválená metodika umožňuje vedoucím odborů vystavovat objednávky do padesáti tisíc korun bez nutnosti souhlasu člena rady. V rozpočtu Prahy 6, který schválilo zastupitelstvo, je ,chlíveček´ s názvem ,PR a prezentace´,” přiznal sám starosta Ondřej Kolář.

   

  „Důvěřuj, ale prověřuj. Člověk se zkrátka celý život učí. Já teď budu chtít, aby celou záležitost projednal radniční Výbor pro komunikaci a média a zaujal k tomu stanovisko. A požádám jeho členy, aby vypracovali návrh pravidel pro zadávání inzerce,” omlouval krok svých podřízených starosta, který chce, aby se PR článkem zabývalo zastupitelstvo.  

  Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář měl za peníze daňových poplatníků rozhovor v pánském magazínu.
   

   

  „Důvod je ten, abych se mohl veřejně hájit, protože trvám na tom, že já jsem nic špatného neudělal. A nabízím, že shledá-li zastupitelstvo, že byly porušeny, byť sebemenším způsobem, vnitřní předpisy, pravidla nebo jiné regule a že jsem postupoval já osobně špatně, dám ze svého 48 400 korun na něco, co bude pro obyvatele Prahy 6 prospěšné,” slíbil starosta.

   

  Obyvatelé Prahy 6 se ale ptají, proč vůbec musí radnice utrácet desítky tisíc za nějaké promo články o starostovi. „Jeho největší reklamou, stejně jako reklamou všech politiků, by měl být to, co dělají a jak to dělají. K tomu jim slouží weby, městské zpravodaje, a pokud se už nějak chtějí prezentovat, má to být smysluplné. Ale čtenáře Playboye opravdu zajímá nějaký starosta městské části?,” ptá se paní Kristýna Pavlíková.

   

  Kolář si už napříště bude dávat pozor na to, za co jeho úřad platí a kam jeho podřízení vynakládají veřejné prostředky. 

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...