Pátek 17. srpna 2018
svátek má Petra, zítra Helena

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  VOLEBNÍ PRŮZKUM

  Růst ANO a ČSSD se zastavil, polepšily si KSČM a TOP 09

  14.04.2017 00:20 / politika google+ twitter facebook

  Březnové volby do sněmovny by vyhrálo ANO před ČSSD. V porovnání s únorovým průzkumem ale obě uskupení podle modelu agentury Median podporu mírně ztratila, podobně jako KDU-ČSL a ODS.

  Poslanecká sněmovna lupa
  Některé strany si vedou dobře, jiné podle průzkumu ztrácí! | Archiv ČT

  Občanské demokraty by těsně předstihla TOP 09. Polepšili si i komunisté. Lidovci a Starostové byli ve výzkumu ještě zařazeni samostatně, souhrn jejich zisku se pohyboval kolem 8,5 procenta. Jako koalice by potřebovali alespoň deset procent.

   

  „Ale pokud by koalici volili lidé, kteří vážně zvažují alespoň jednu z partají, mohla by dostat až 13,5 procenta,“ uvedl Median s odkazem na volební potenciál stran.  

  ANO s ČSSD v průzkumech zatím stále vedou, i když mírně na původní preference ztrácejí!
   

   

  Růst obou nejsilnějších uskupení z minulých měsíců se podle agentury v březnu zastavil. ANO by volilo 28,5 procenta lidí (v únoru 29 procent), ČSSD 20 procent (v únoru 21 procent). KSČM by měla 13,5 procenta (v únoru 12 procent) a na čtvrtou příčku by se z únorových sedmi procent vyhoupla TOP 09 s osmi procenty.

   

  ODS by měla 7,5 procenta a o půl procentního bodu si pohoršila. Stejně tak KDU-ČSL by klesla ze sedmi procent o půl bodu, přičemž STAN by měl dvě procenta. O půl procentního bodu na čtyři procenta se propadlo i hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury. Až za ním by se třemi procenty skončili jak Zelení, tak Piráti.

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...