Čtvrtek 16. srpna 2018
svátek má Jáchym, zítra Petra

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  Konec EU?

  TUSK: Pokud padne Schengen, hrozí konec jednotné Evropy

  20.01.2016 06:00 / politika google+ twitter facebook

  Reálný konec Evropské unie se blíží! Pokud Evropa nedostane migrační problematiku pod kontrolu, padne Schengen. Alespoň to tvrdí předseda Evropské rady Donald Tusk. Hrozba je skutečně reálná. Navíc za dva tři měsíce se na náš kontinent dostanou možná další stovky tisíc utečenců a nikdo netuší, co bude dál!

  Tusk Donald lupa
  Donald Tusk varuje, že EU možná zbývají poslední měsíce jejího života! | archiv

  Evropská unie v současné době čelí největší migrační krizi od druhé světové války. "Jen v loňském roce vstoupilo na unijní půdu více než milion běženců. Nemáme víc než dva měsíce na to dostat věci pod kontrolu,“ varoval Tusk s tím, že Schengen jinak padne.

   

  Unie navíc podle jeho názoru zklame jako politický projekt, pokud nedokáže zajistit spolehlivou ochranu svých vnějších hranic.

   

  Je to ale to, co mnozí už před časem předpovídali – od různých politiků, až po vědmy. Někteří dokonce varovali, že v případě zaplavení Evropy cizinci ztratí EU jednotu a dojde k velkým problémům. A ono je to tady.

   

  Představitelé EU navíc upozorňují, že pokud Schengen skončí, přestává mít jednotná Evropa smysl. Řada států zavádí postupně kontroly i na vnitřních hranicích. Podle nejvyššího představitele sudetských Němců Bernda Posselta jde o nouzové opatření, které musí být co nejrychleji zrušeno.

   

  „Kontroly mohou být maximálně provizoriem přijatým jako nouzové opatření a je třeba je rychle znovu zrušit, protože škrtí volný pohyb evropských občanů a vážně škodí středně velkým podnikům,“ míní Posslet.

   

  Existuje prý jen jediné řešení, který by mohlo pomoct. „Je třeba zřídit mnohonárodní pohraniční jednotku včetně pobřežní stráže, která v nouzovém případě bude moci působit na hranicích státu, jako je Řecko, i bez jeho spolupráce, protože se tady jedná i o hranici EU,“ upřesnil.

  redakce | bleskove.cz

  Témata: politika, EU, Tusk, Uprchlíci
  Komentáře ke článku
  loading...