Pondělí 16. července 2018
svátek má Luboš, zítra Martina

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  KAUZA CHATA

  Zimola má těžkou hlavu! Co teď bude?

  04.04.2017 00:20 / politika google+ twitter facebook

  Kauza týkající se víkendové chaty na Lipně pro hejtmana Jiřího Zimolu graduje! Jihočeská koalice, tedy její část a také část opozice, požaduje vysvětlení, někteří odstoupení šéfa kraje a také výměnu předsedy Jihočeských nemocnic, který čtyři domy staví!

  Zimola lupa
  Jihočeský hejtman Jiří Zimola má teď z celé kauzy těžkou hlavu! | Profimedia

  Jiří Zimola (ČSSD) má teď těžkou hlavu. Neví, co bude dál. Kauza, která zřejmě nebyla nějak ilegální, ale minimálně na první pohled nejasná, může přijít dosud nejoblíbenějšího hejtmana pěkně draho. Tedy politicky. Hrozí totiž to, že bude muset z čela kraje odejít. A to, zda zůstane ve svém křesle, závisí teď na ANO.

   

  Vždyť jen díky Andreji Babišovi sedí tam, kde sedí. Původně totiž po loňských volbách být hejtmanem neměl. Babiš ale zavelel, že Zimola bude v čele Jihočeského kraje dál. Teď mu to ale krajští členové ANO dávají takzvaně sežrat. A kvůli kauze s chatou na Lipně, kterou spolu s dalšími třemi dalšími staví Zimolův “podřízený”, šéf Jihočeských nemocnic Martin Bláha, chtějí jeho hlavu.  

  Hejtman Jiří Zimola má těžkou hlavu z kauzy jeho chaty, která se staví na Lipně!
   

   

  Bláha prý s odměnami vydělá skoro 7 milionů korun. To je výrazně více, než má i se všemi náhradami třeba prezident republiky, premiér nebo ředitelé státních či polostátních firem. Proč má mít šéf Jihočeských nemocnic takový plat a odměny, když průměrná mzda na jihu Čech je okolo 15 tisíc, ptají se mnozí lidé.

   

  „Čekáme, jak se sociální demokracie k problému postaví. Výše odměn je na Jihočeský kraj nestandardní. Trváme na řešení personálních změn,“ řekla poslankyně a krajská zastupitelka Radka Maxová.

   

  K celé kauze je připraven mluvit dál i hejtman Zimola. „Budeme se tím dále zaobírat jako koalice i rada,“ ujistil Zimola. V úterý je tak svoláno koaliční jednání a ve čtvrtek se sejde krajská rada. Tyto dvě schůze mohou rozhodovat o dalším setrvání a spolupráci tří stran a hnutí v jižních Čechách.

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...