Sobota 24. března 2018
svátek má Gabriel, zítra Marián
  MINISTR VARUJE

  Chovanec šije do koaličního partnera: Babiš je nebezpečí!

  19.03.2017 00:50 / politika google+ twitter facebook

  Jsou spolu v jedné vládě, přesto se nemusí. Nebo lépe řečeno - nesnášejí se. Ministr financí Andrej Babiš (ANO) a ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) mají problém. Měli ho už vloni kvůli reformě policie. Teď dokonce šéf vnitra před Babišem varuje!

  Chovanec Babiš lupa
  Milan Chovanec varuje před Andrejem Babišek jako před nebezpečím! | Archiv

  Milan Chovanec prohlašuje, že Babiš je nebezpečí. Jde hlavně o nadcházející volby. Už minulý týden na sjezdu ČSSD ministr vnitra burcoval před scénářem, v němž by se země po volbách ubírala směrem k Bělorusku. A prohlásil, že předseda ANO je velkým nebezpečím.

   

  „Sociální demokracie přeci jen i se všemi svými chybami je určitou zárukou standardního vývoje po roce 1989, zárukou udržení demokracie a zárukou plurality, kdy se lidi nebojí říkat nahlas své názory. Když prohrajeme, jdeme k osvícené polodiktatuře. Jenže po osvíceném diktátorovi většinou přichází jeho syn, který už není osvícený. Když jsem se díval na průběh sjezdu ANO, šla z toho na mě jediná emoce: hrůza,” řekl Chovanec.  

  Milan Chovanec varoval před vítězstvím Andreje Babiše v říjnových volbách!

   

  A ve své kritice šéf vnitra pokračoval. „Sjezd lidí, kteří nemluví a asi na nic nemají názor. To byl sjezd jednoho muže a komparzu. A jestli tohle má být naše budoucnost, tak tu já jsem už zažil. Já jsem zažil ve škole v Plzni, jak nás učili, že nás osvobodili Rusové, přitom jsme všichni věděli, že to není pravda. Já už nechci být mlčící většina, radši budu ten kluk, který v pohádce říká, že císař nemá šaty. Já už nikdy nechci žít ve lži, žil jsem v ní dost dlouho. Když pozorujete, jak u nás zase začíná bujet strach lidí se vyjádřit, to přece není dobře. Já jsem v roce ’89 nestál na náměstí a nezpíval s lidmi proto, aby se tohle vracelo,” dodal Chovanec.

   

  Podle Babiše jsou to ale nesmysly a jasný předvolební boj. Věcem, které Chovanec na sjezdu vypustil, se šéf ANO zasmál. „Proč jsou tedy ti dva pánové v jedné vládě, když se tak nesnáší? Důvod je jediný, a sice, že jim jde o dobré posty,” komentoval na sociální siti věčné šarvátky Babiše s Chovancem jeden z diskutujících.

   

  Pravdou je, že po volbách, v kterých má zatím jasný náskok ANO před ČSSD, být už kolegové v jedné koalici nemusí! 

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...