Úterý 19. června 2018
svátek má Leoš, zítra Květa

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  PRVNÍ POLITIČKA

  Ministryně Šlechtová se přihlásila k lesbické a gay komunitě!

  18.03.2017 00:10 / politika google+ twitter facebook

  Jako první česká politička se ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová otevřeně přihlásila k gay a lesbické komunitě (LGBT). Nepřímo se "vyoutovala" tak, že prohlásila, že LGBT komunita je i její komunita. Stalo se tak na Queer Ball v Praze, tedy plese pro čtyřprocentní menšinu.

  Šlechtová lupa
  Ministryně Karla Šlechtová je první, která se hlásí k lesbické orientaci! | MMR

  Šlechtová, která je známá i jako podporovatelka prezidenta Miloše Zemana, je tak jedinou aktivní političkou v zemi, která se rozhodla přihlásit se k tomu, že se jí líbí stejné pohlaví a ne to opačné.

   

  Ministryně v pátek vystoupila na plese Queer Ball, který je určený hlavně pro gaye, lesby, queer lidi a jejich přátele. V rozhovoru s moderátorem večera, hercem Lukášem Hejlíkem, který je ovšem čistokrevný heterosexuál, Šlechtová mimo jiné řekla: „S panem Hejlíkem jsme měli takovou řeč, kdy mi říkal, že členové té komunity jsou hodní, nevyčítaví a ukazoval nám tu onu komunitu. Tak jsem si mu dovolila připomenout: Vy ale mluvíte i k mé komunitě," řekla politička.  

  Ministryně Šlechtová je první vysokou političkou z Česka, která se přihlásila k lesbické orientaci.
   

   

  Karla Šlechtová nedávno otevřeně podpořila také kampaň Různé rodiny, stejná práva, která bojovala za právo přisvojit si dítě partnera v homosexuálních vztazích. „Děti potřebují rodiče, ideálně dva. Zodpovědné a milující,“ podotkla.

   

  Šlechtová není zřejmě jediná na současné vysoké politické scéně, kdo má odlišnou orientaci. A i v minulosti byli dokonce ve vládě někteří lidé, u kterých se o jejich gay či lesbické orientaci spekulovalo. Nikdo z nich to ale neřekl přímo, ani v náznacích. Až nyní Šlechtová. Je téměř jasné, že její coming out se dostane i do světového tisku. 

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...