Pátek 25. května 2018
svátek má Viola, zítra Filip

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  DIVNÉ OKOLNOSTI

  Pod hejtmanem Zimolou se houpe židle! Kdo smazal kompro video?

  18.03.2017 03:30 / politika google+ twitter facebook

  Nejasnosti kolem pořízení chalupy na Lipně hejtmanem Jiřím Zimolou (ČSSD) nabírají na obrátkách. Přestože on tvrdí, že vše je křišťálově čisté, mnozí v tom vidí podivnosti. Asi největší zvláštností je, že někdo smazal údajně kompromitující video na youtube, které mělo hejtmana údajně usvědčovat z jistých nekalostí.

  Zimola Jiří lupa
  Jiří Zimola by měl i podle ODS vysvětlit podivnosti kolem své chystané chalupy na Lipně! | Archiv

  Pozemky a celá stavba 4 domů patří zatím předsedovi představenstva Jihočeských nemocnic a.s., Martinu Bláhovi, které zřizuje Jihočeský kraj. Ten koupil 2 911 čtverečních metrů pozemků v roce 2012 společně s českokrumlovským podnikatelem Romanem Najbrtem za milion korun. Pak byl pozemek rozparcelován na šest částí.

   

  Dnes je to tak, že jeden dům se staví pro Zimolu, druhý pro jeho náměstka Jaromíra Slívu, třetí si staví Bláha sám a čtvrtý je zatím volný. „Pozemek a část stavby jsem pořídil z vlastních úspor, zbytek budu řešit hypotékou,” uvedl Zimola.  

  Kauza týkající se chalupy Jiřího Zimoly na Lipně budí vášně a mnozí chtějí vysvětlení!

   

  Jenže lidé se ptají, proč si nechal domy stavět “skrytě”, i když peníze byly čisté, jak krajský politik tvrdí. Na youtube se objevilo video s názvem Šifra hejtmana Zimoly, které rozeslal médiím anonym. Autor tvrdí, že se Jiří Zimola a Martin Bláha prostřednictvím šifrovaných mailů domlouvali o veřejných zakázkách kraje, které nesouvisely s jejich společným tématem – s nemocnicemi. Vyměňovali si údajně i informace o chystaném policejním zásahu v Praze. Oba nařčení popřeli.

   

  Dokonce šéf ODS Petr Fiala prohlásil, že Zimola musí původ peněz a okolnosti jasně vysvětlit a že jeho "šéf", předseda ČSSD Bohuslav Sobotka, by na něj měl udeřit. Podle některých politiků je získání pozemků i celá stavba velkou záhadou. Co je ale větší záhadou, že video najednou zmizelo. Na youtube už není. Proč, když prý bylo neškodné?

   

  Případ je o to zvláštnější, že do něj zasahuje policie. Údajným únikem informací o policejním zásahu na Technické správě komunikací v Praze měl Zimola a jeho kolega vědět dopředu. Podle anonyma mají mít svůj zdroj u policie. „Informace máme k dispozici prostřednictvím veřejných zdrojů, ale konkrétní komentář k dané věci neposkytneme.“ 

   

  Mluvčí Policejního prezidia ČR Ivana Nguyenová sdělila: „O případu víme, zabývali jsme se jím, vyhodnotili a dále budeme postupovat dle zákona.“

   

  Co to znamená pro Zimolu? „Pokud nevysvětlí jasně, kde vzal peníze, proč takhle ,tajně stavěl´ a jak to bylo s pozemky, asi se může o svůj post bát. Někdo by se ale měl také zeptat, kde bydlí nyní pan hejtman. Z čeho financoval své bydlení. Vždyť jeho plat činí asi 80 tisíc měsíčně, plus nějaké odměny za správní rady a podobně. Ale že by mu to vyneslo miliony korun, to asi ne,” podotkl jeden z lidí z okruhu politické scény.

   

  Někteří Jihočeši i kolegové Zimoly jsou zase přesvědčeni, že jde o vykonstruovanou kauzu s cílem poškodit hejtmana a odstranit ho z politické scény. 

   

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...