Čtvrtek 19. července 2018
svátek má Čeněk, zítra Ilja

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  ZEMĚDĚLSTVÍ

  Išková: Čerstvé mléko není nebezpečné, nebezpeční jsou nepříčetní politici!

  17.03.2017 12:00 / politika google+ twitter facebook

  V posledních dnech se vášnivě diskutuje o stávajícím omezení produkce surového mléka. Proti regulacím ale ostře vystoupila místopředsedkyně Svobodných a odborná mluvčí pro zemědělství Terézia Mlýnková Išková. Řadu zemědělců to podle ní může zničit.

  Išková lupa
  Išková | Svobodní

  Podle nařízení můžou farmáři v maloobchodním prodeji týdně prodat jen 500 litrů kravského, 100 litrů kozího a 50 litrů ovčího mléka. "Ministerstvo zemědělství se nyní chlubí tím, že chystá tyto kvóty navýšit. Jenže to podle nás vůbec nestačí. Zlá jsou samotná omezení," konstatovala Išková.  

  Nepříčetní politici se rozhodli zlikvidovat menší podnikatele. Stát nemůže nikomu diktovat, kolik má prodat svých produktů, řekla Terézia Mlýnková Išková (Svobodní).
   

   

  Svobodní si podle jejích slov všech zemědělců váží a staví se proti regulaci podnikání. "Nejenže regulacemi trpí sám farmář, v konečném důsledku si to odskáče i spotřebitel, který dává přednost surovému mléku od souseda nebo z farmy, kterou zná a ví, v jakých podmínkách zvířata žijí. Ministerstvo zemědělství dnes a denně prokazuje svou schizofrenii, když uvolňuje miliony na propagaci domácích a lokálních surovin a zároveň našim sedlákům omezuje produkci. Už teď mnoho farmářů ukončuje živnost z důvodu příliš velké byrokratické zátěže, omezení produkce tomu ještě nahrává," upozornila Išková.

   

  Je podle ní důležité maximálně podpořit svobodný trh, výrazně omezit byrokratickou zátěž a zajistit lidem co nejjednodušší vstup do podnikání. "Čerstvé mléko není nebezpečné, nebezpeční jsou nepříčetní politici, kteří se rozhodli zlikvidovat menší podnikatele. Je podle nás absolutně nepřijatelné, aby stát komukoli diktoval, kolik má prodat svých produktů," dodala Išková.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...