Pátek 17. srpna 2018
svátek má Petra, zítra Helena

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  SKONČÍ VICEPREMIÉR?

  Babiš se na…štval a řekl: Nic už dokazovat nebudu!

  16.03.2017 00:10 / politika google+ twitter facebook

  Takhle naštvaného a rozhozeného Andreje Babiše asi ještě nikdo neviděl. Vicepremiér je pomalu na infarkt. Důvodem je středeční usnesení Sněmovny o tom, že má do konce dubna věrohodně vysvětlit podezření na daňové úniky. Jinak mu hrozí politický konec!

  Babiš lupa
  Pokud Andrej Babiš nevysvětlí původ svých příjmů, může skončit! | Profimedia

  Pokud ministr financí Andrej Babiš své daňové záležitosti dostatečně nevysvětlí, má z toho premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) vyvodit důsledky.

   

  „Já už nebudu nic dokazovat, už jsem všechno řekl,” uvedl Babiš s tím, že pokud by ho Sobotka odvolal, vlastně by mu to ani nevadilo. „Aspoň budu mít čas na kampaň a půjdu za lidmi, když mě odvolá. Není na to žádný důvod, pokud se tak rozhodne, tak to bude jeho rozhodnutí. Když mě odvolá, tak se nedá nic dělat, tak tu práci nedokončím, no,“ sdělil Novinkám Babiš.

   

  Babiš odmítá dokolečka něco vysvětlovat. „Zveřejnil jsem příjmy, zveřejnil jsem daňové přiznání. Už nemám co říci, rozpočtový výbor byl zmanipulovaný. Spolupráce Kalousek - Sobotka je evidentní. Proč já bych měl ještě něco říkat?“ řekl naštvaně šéf státní kasy.  

  Pokud Andrej Babiš nevysvětlí původ svých příjmů, může ho premiér Sobotka odvolat!
   

   

  Zvláštní je podle něj i některých dalších politiků, že kauza se zisky z dluhopisů přišla právě v době, kdy má ANO a Babiš extrémní preference do voleb. 

   

  „Ve Sněmovně sedí matrix, který tam sedí dvacet let, který nic jiného nedělá. Dělá lex Babiš a teď zase potřebuje Babiše poškodit. Sněmovně nic nedám,“ prohlásil ministr a vicepremiér.  

  Pokud Andrej Babiš nevysvětlí původ svých příjmů, může ho premiér Sobotka odvolat!
   

   

  Poslanecká sněmovna ve středu dvě a půl hodiny řešila jediný bod s názvem Daňové podvody ministra financí. Na program to takto protlačil šéf TOP 09 Miroslav Kalousek, o němž zase Andrej Babiš tvrdí, že právě “on je zloděj a podvodník”.

   

  „Je to evidentní. Sobotkovi jde o moc a budoucnost, Kalouskovi ještě o víc. Takže se spojili a udělali tohle, ale neuvědomují si, že ani tak si nepomůžou. Ti dva pánové jdou prostě do politických kytek,” dodala jedna z poslankyň.

   

  „Nezastávám se Babiše, měl by vše vysvětlit, ale tenhle hon na čarodějnice, který přádvádí, to je už moc…,” dodala politička. 

   

  Podle Miroslava Kalouska v souvislosti s nákupem korunových dluhopisů a s prodejem skoro bezcenných akcií čelí Babiš podezření nejméně ze čtyř daňových úniků.

   

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...