Neděle 24. června 2018
svátek má Jan, zítra Ivan

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  DĚTSKÁ BRUTALITA

  Zdechovský: Pár facek by někdy udělalo divy!

  15.03.2017 12:00 / politika google+ twitter facebook

  Zpráva o tom, že tři menší děti zaútočily klacky a kameny na plameňáka v jihlavské zoo a zabili ho, doslova nadzvedla ze židle europoslance Tomáše Zdechovského (KDU-ČSL). Společnosti podle něj chybí autorita a připustil, že v takových případech by neváhal použít fyzické tresty.

  Zdechovský Tomáš lupa
  Europoslanec | archiv

  Jihlavská zoo přišla kvůli malým tyranům o samce, který už odchoval hned několik mláďat. A mohlo být ještě hůře. Kdyby byl děti nezastavil duchapřítomný elektrikář, celkový počet usmrcených plameňáků mohl být ještě vyšší.  

  Nejsem příznivcem neopodstatněného mlácení a trestání dětí, ale v některých případech to prostě může pomoci, domnívá se Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL).
   

   

  "Většina z nás určitě udělala v dětství nějakou neplechu a dostala za to nařezáno. Mě nevyjímaje. Bylo to s námi vyřešeno velmi rychle a efektivně. Ale co si pamatuju ze svého okolí z období svých dětských let, nikdy by nás nenapadlo jen tak pro zábavu ublížit jakémukoli zvířeti, natož ho zabít. Prostě v rodině jsme byli nějak vychováváni a porušení pravidel bylo náležitě ohodnoceno," poznamenal europoslanec. Je přesvědčen, že kdyby někdo z nás chtěl ve svém dětství zabíjet zvířata v zoo, dostal by nařezáno nejspíše od ošetřovatelů, pak od učitelů a následně od rodičů a do konce života by si to pamatoval. "Jak je tedy možné, že si tak malé děti v jihlavské zoo počínaly takto nekompromisně a zabíjení jim zjevně dělalo radost? Dle mého názoru ve společnosti chybí autorita. Ať rodiče nebo učitele," doplnil Zdechovský.

   

  Na tomto případu podle Zdechovského krásně vidíme, jak důležitá je pro společnost instituce fungující rodiny s matkou a otcem. "Nejeví-li rodiče o své děti skutečný zájem a nestarají se o ně, nemůžeme se divit tomu, že nám pak vyrůstají malí násilníci, potažmo budoucí kriminálníci. Děti potřebují hranice a pravidla. Nejsem příznivcem neopodstatněného mlácení a trestání dětí, ale v některých případech to prostě může pomoci," prohlásil politik.

   

  Nedávno mu prý vyprávěl starosta Trutnova Ivan Adamec, jak kluci na základce při hodinách onanovali a přitom se u toho filmovali. Namísto toho, aby je učitel náležitě seřval a mobily zakázal, musel ředitel do školy pozvat policii, aby to začala vyšetřovat. "Učitelé mají čím dál omezenější možnosti a autorita jejich či rodiče zde pak zřejmě nestačí. A tak musíme přivést policisty, kteří případné výtržníky nechají potrestat u soudu nebo přestupkové komise. Ale proč? Není takový postup naprosto zbytečný? Proč si to nevyřídit za zavřenými dveřmi a tahat do toho policii, soudy, OSPOD a kdoví co ještě?," ptá se europoslanec.

   

  Děsivý případ dětí, kteří zabijí plameňáka v jihlavské zoo a žáků z Trutnova jsou podle Zdechovského jen špičkou ledovce a smutnou ukázkou toho, co se stane, když děti nemají z ničeho strach. "Selže-li rodina, nikdo jiný už to nezachrání a v žádném případě to nesmí dělat stát. Nejsem zastánce fyzických trestů. Ale kladu si otázku, proč u nás stačilo pár dobře mířených facek (nemyslím tím systematické týrání dětí), které dokázaly udělat divy?! Možná proto si na rozdíl od některých sociální inženýrek nemyslím, že ,rodina´ a ,autorita´ je sprosté slovo," uzavřel Zdechovský.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...