Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  DIVNÁ FORMA

  Kalousek ze Sněmovny udělal cirkus! A prošlo mu to!

  15.03.2017 00:02 / politika google+ twitter facebook

  Přestože řada lidí na poslance nadává a má je za kašpary, v jisté úctě by Poslanecká sněmovna měla fungovat. Jenomže například Miroslavu Kalouskovi, šéfovi TOP 09, se podařilo udělat z ní jeden velký cirkus!

  Kalousek Miroslav lupa
  Miroslav Kalousek ve Sněmovně opět perlil, ale našel podporu některých poslanců! | Archiv

  Kalousek totiž navrhl, aby dolní parlamentní komora na svůj program zařadila bod s názvem “daňové podvody ministra financí“. Svůj návrh nečekaně protlačil i díky hlasům koaličních ČSSD a lidovců. Takže v tom vlastně nebyl sám.

   

  „Byla to kašpařina pana kolegy Kalouska a některých dalších, kteří se musejí za každou cenu předvádět,” konstatoval jeden z poslanců za ANO

   

  „Dovolte, abych navrhl nový bod, jehož název by byl Daňové podvody ministra financí,“ prohlásil Miroslav Kalousek.

   

  Jeho návrh podpořilo 84 poslanců ze 147 přítomných. Kromě opozičních TOP 09, ODS a KSČM zvedli ruku pro i někteří poslanci sociální demokracie i KDU-ČSL. Sněmovna bude Babišovy daňové a údajně podivné záležitosti řešit ve středu.  

  Divnou formu ve Sněmovně zvolil šéf TOP 09 Kalousek k dotazům, kde vzal Babiš peníze na své aktivity!
   

   

  Kalousek se do Babiše pustil kvůli auditům o jeho příjmech a korunových dluhopisech holdingu Agrofert. „Samotní auditoři upozorňovali veřejnost, že to zase až takový audit není. Ty informace jsou do značné míry alarmující,“ uvedl předseda TOP 09 s tím, že prodal dvě firmy, které pořídil z neznámých prostředků, za „příjemnou cenu“ 748 milionů korun společnosti Agrofert. 

   

  „Ta firma za tuto akvizici mohla o těch 748 milionů snížit daňový základ v odpisech a dávat o to méně státnímu rozpočtu,“ poznamenal Kalousek. A dodal, že šéf ANO měl potom podle předsedy TOP 09 dost peněz, aby mohl koupit korunové dluhopisy Agrofertu s vysokým a netržním šestiprocentním úrokem.

   

  Babiš za ně zaplatil bezmála 1,5 miliardy korun, ale nemusí z výnosů platit daně, Agrofert si o odvedený úrok snižuje daňový základ.

   

  Kalousek se domnívá, že není možné, aby ministr financí důvěryhodné vlády byl člověk, který sám deklaruje a demonstruje své vlastní daňové podvody.

   

  Předseda ANO na to konto prohlásil, že neví, co je to za bod. „To jsou daňové podvody kterého ministra financí, pana Kalouska? Nebo kterého?“ zaútočil Andrej Babiš. A dodal, že by ho zajímalo, z čeho Miroslav Kalousek žije, když je od devadesátých let státním úředníkem.

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...