Sobota 21. července 2018
svátek má Vítězslav, zítra Magdaléna

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  OSTRÝ NÁZOR

  Zeman se s tím nemaže! Cikáni už druhou generaci nedělají!

  14.03.2017 00:50 / politika google+ twitter facebook

  Hodně ostrá slova používá senátor za ODS Jaroslav Zeman. Podporovatel svého jmenovce na Hradě nemá problém říct, co si myslí. Ani, když jsou to ožehavá témata. Jako třeba otázka romské menšiny. Například prohlašuje, že už druhá generace Romů nepracuje!

  Zeman Jaroslav lupa
  Senátor a starosta Jaroslav Zeman má na mnohé Romy svůj názor! | Archiv

  Senátor Jaroslav Zeman je mimo jiné i starostou města Albrechtic v Jizerských Horách a provozuje nejstarší českou továrnu na výrobu dřevěných hraček v přilehlém Jiřetíně. I odsud má dostatek vlastních zkušeností. Především s tím, jak Romové prý neustále naříkají, jak se k nim stát chová, ale sami pro změnu nic nedělají!                                                    

   

  „Cikáni už druhou generaci nedělají. Já na rozdíl od těch všech Kocábů a spol., kteří se proklamacemi o právech cikánů od revoluce dobře živili, jsem za těch dvacet let, co mám fabriku, zaměstnal ročně tak šest cikánů, čili dohromady cca 120. Jejich pracovní výkony byly vždy katastrofální, trvale pracovat byli schopni  dva, tři, maximálně čtyři,” řekl v jednom rozhovoru senátor Zeman.  

  Romové podle senátora a starosty Jaroslava Zemana nejsou už celá léta zvyklí pracovat!
   

   

  „Zbytek po několika dnech či týdnech skončil. Bylo tam i vysoké procento těch, kteří u nás něco provedli a dostali následně podmíněné tresty. Tedy, že něco ukradli a podobně. Všichni ti lidskoprávní zmocněnci pro ,romskou otázku´, co se na cikánech po léta bezostyšně přiživují,  jsou mi k smíchu. Myslím si, že stát, který dává cikánům peníze, měl by po nich v první řadě chtít, a to bez pardonu, práci,” říká politik a starosta.

   

  Zeman má recept na to, jak s problematikou nezaměstnanosti u Romů naložit. „Ať dělají veřejnou službu, ať uklízí veřejné prostory. Z mého pohledu má každý právo být líný! Ale vy ani já nemáme povinnost někoho takového živit. Když je někdo nemocný, slabý, má problém, tak pomůžeme - to je naše morální povinnost. Ale když je někdo líný, má na to rovněž svaté právo - ale nesmí se pak divit nebo se rozčilovat,  že nedostane peníze,” řekl Jaroslav Zeman, který dodává, že “další nemravností jsou dávky, vyplácené cikánům jako příspěvek na bydlení, kdy jim ze státních peněz dáváme na nájem.”

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...