Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  MÁ JASNO

  Zemanovy plány: Povinně k volbám, moc jako Havel a Mynář zase kancléřem!

  13.03.2017 00:05 / politika google+ twitter facebook

  Miloš Zeman zřejmě nikoho nepřekvapil, když oznámil, že bude opět kandidovat na prezidenta. Počítá údajně i s tím, že by mohl prohrát, což je u něj zvláštní, protože kdyby si nebyl jistý velikou podporou, do souboje o křeslo na Hradě by nikdy nešel. Ve svém rozhovoru ale zase “perlil”!

  Zeman Miloš lupa
  Miloš Zeman řekl jasně, co by rád, pokud bude znovu prezidentem! | Archiv

  Jít k volbám by podle Zemana měla být povinnost pro každého občana ČR proto, aby pak nemohl nikdo jen bohapustě nadávat. A každý, kdo by se volbám vyhnul, by měl dostat pokutu. V některých demokratických zemích je přitom volební účast povinnost.

   

  Uvedl hlavně to, že by byl rád, kdyby měl prezident takovou moc, jako měl Václav Havel. „Prezident by měl mít možnost předkládat zákony, jako měl kdysi Václav Havel," prohlásil Zeman.

   


  Čím ale Zeman naštval nejenom své odpůrce, ale celou řadu příznivců, je to, co řekl o svém kancléři Vladimíru Mynářovi. „Pana Zemana už volit nebudu ani já, ani moje hodně široká rodina. Lhal a hodně nás zklamal," řekl pan Milan z Prahy.   

  Pokud bude Miloš Zeman zvolen znovu prezidentem, rád by, aby pro něj dál pracoval Mynář jako kancléř!

   

  Jde prý o “kauzu Mynář”, který nedostal doposud bezpečnostní prověrku a sám Zeman kdysi prohlásil, že pokud ji nezíská, musí skončit ve své funkci, protože ho odvolá.

   

  Teď ale Miloš Zeman svůj názor změnil. Mynář požádal o bezpečnostní prověrku na nejvyšší stupeň přísně tajné. Národní bezpečnostní úřad mu ji však neudělil, ale on zůstal ve funkci i nadále. A je logické, že v ní bude do konce volebního období prezidenta, tedy do začátku příštího roku.

   

  Kdyby se Zeman opět stal prezidentem, umí si prý představit, že by s Mynářem opět spolupracoval. Tvrdí, že prověrka u kancléře vlastně ani nutná není. „Zbytečně frajeřil, chtěl prověrku na přísně tajné, kterou vůbec nepotřebuje,“ řekl Zeman v rozhovoru pro Blesk. „Pokud bude pan Mynář dobře vykonávat svou práci, není důvod ho odvolávat,” prohlásil.

   

  Tím právě Zeman mnoho lidí naštval, když původně tvrdil něco úplně jiného a několikrát opakoval, že pokud Vladimír Mynář prověrku mít nebude, nebude už působit ve funkci kancléře. 

   

  „Kdyby byl pan prezident chlap, dodrží svůj slib. Takhle si jen dělá z lidí legraci a byť jej v mnohém podporuji, volit ho osobně už nebudu. Právě proto, že nedrží slovo,” dodal pro Bleskove.cz i jeden z poslanců ČSSD.

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...