Čtvrtek 16. srpna 2018
svátek má Jáchym, zítra Petra

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  ZÁSADNÍ ROZHODNUTÍ

  Jurečka odmítá další vlnu EET! Nechci být v takové vládě!

  07.03.2017 00:58 / politika google+ twitter facebook

  Další vlnu elektronické evidence tržeb (EET) odmítá jeden z členů vlády. Ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) dokonce uvedl, že v případě zavedení dalšího bloku evidence nechce v takové vládě být!


  Jurečka lupa
  Marian Jurečka odmítá další vlnu EET! | Archiv

  Ministr tím ale mínil případný příští vládní kabinet po letošních říjnových volbách, protože další vlna EET se dříve už nestihne. Tedy ty, které už nyní nejsou oznámeny, že začnou platit.

   

  Ministr Jurečka uvedl, že by nebyl ministrem ve vládě, která by podpořila a spustila třetí a čtvrtou vlnu EET. Lidovci s dalšími vlnami jednoduše nesouhlasí a ministr tvrdí, že také porušují koaliční smlouvu – podle ní měl náklady na zavedení EET hradit stát. 

   

  „Většina řemeslníků vydává faktury a peníze inkasují přes transakce na účet, tudíž nemá smysl, aby se i na ně vztahovala elektronická evidence tržeb,“ řekl v ČT šéf resortu zemědělství.  

  Ministr Marian Jurečka odmítá být ve vládě, která by zprovoznila třetí a čtvrtou vlnu EET!
   

   


  „Třetí a čtvrtá vlna EET je záměrně naplánována tak, aby o ní musela rozhodnout až příští vláda. Já sám bych rozhodně v takovém kabinetu nebyl,” dodal Jurečka.

   

  Pokud by to ale dopadlo takto, pak by zase EET ztrácela smysl a zřejmě by musela být zrušena zcela, protože by ne všichni podnikatelé a živnostníci měli stejné podmínky, jak hlásá ministr financí Andrej Babiš.

   

  Zavedení elektronické evidence tržeb bylo předmětem koaliční smlouvy ANO, ČSSD a KDU-ČSL. Jejím největším obhájcem je ministr financí a šéf hnutí ANO Andrej Babiš, systém podle něj brání daňovým únikům a přinese tak peníze do státní kasy.

   

   

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...