Čtvrtek 16. srpna 2018
svátek má Jáchym, zítra Petra

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  VELKÝ PROBLÉM

  Babiši, na tohle jsi nemyslel! EET ničí památky!

  01.03.2017 01:30 / politika google+ twitter facebook

  Druhá vlna EET startuje už zítra a řada správců památek má problém. Především těch privátních. Neví totiž, co mají dělat, protože na některých zříceninách není ani elektřina. Proto nyní řeší, co dělat, aby splnili zákon a nedostali se do potíží! Babiš a jeho chytří z ministerstva totiž na tyto věci nemysleli!

  EET Zřícenina lupa
  EET je problém pro některé provozovatele památek! | Archiv

  Komplikace kvůli EET mají třeba některé zříceniny v jižních Čechách. Jde kupříkladu o Dívčí kámen na Českokrumlovsku. „Je to problém. Není tam elektřina a tudíž není, kde se připojit k internetu,” řekla správkyně památky Zdeňka Tučková.

   

  Vstupené na podobný druh památek je často v rámci desetikorun. Správcům často vystačí sezona na přežití. A pokud mají platit další tisíce až desetitisíce za zavedení EET, může jít o další problém.  

  S EET mohou mít problémy provozovatelé některých památek, kde není ani elektřina!
   

   

  „To, že nemáme elektřinu, je věc jedna, a druhá ta, že za zařízení bychom dali asi 20 tisíc. Pana Babiše bych si přál potkat, abych mu do očí řekl, jaké osly má na ministerstvu. Vůbec nevědí, s čím musejí živnostníci zápolit. Pořád tvrdí, že není nic problém, ale tohle jsou tak zásadní potíže a nikdo to neřeší,” rozčílil se pro Bleskove.cz další ze správců jedné z moravských památek.

   

  Pokud by některé památky nenašly řešení, jak se připojit i přes chybějící elektřinu či mobilní signál, může se stát, že zůstanou zavřené. Jiná varianta totiž asi není. Nový systém elektronické evidence tržeb nemusí pomoci. Může ale naopak zničit některé památky či druh podnikání! 

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...