Středa 15. srpna 2018
svátek má Hana, zítra Jáchym

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  Velká smůla!

  Kalouskův nápad jde ke dnu! Jeho dluhopisy nikdo nechce!

  18.01.2016 05:40 / politika google+ twitter facebook

  Dluhopisy, které tam oslavoval bývalý ministr financí a současný předseda TOP 09 Miroslav Kalousek, nikdo nechce! Postupně mizí z trhu, protože se ministerstvu financí nevyplatí je vydávat v situaci extrémně nízkých úroků. Kalouskova vize o udržení části státního dluhu mezi českými domácnostmi tak jde ke dnu. Ke všemu je distribuce papírů pro stát zbytečně drahá!

  Kalousek lupa
  Miroslav Kalousek chtěl dluhopisy zaplavit celou ČR. Teď o ně ale nikdo nestojí! | archiv

  Ministerstvo financí chtělo od roku 2011, kdy s nimi začalo, dostat mezi lidi desetinu českého dluhu. Nastal ale pravý opak! Během letošního roku klesne jejich objem kvůli splátkám starých spořicích dluhopisů na polovinu. Na státním dluhu, který dosahuje 1,7 bilionu korun, se budou retailové dluhopisy podílet asi dvěma procenty. 

  Kalouskovy dluhopisy nikdo nechce a v současné době se nevyplatí vydávat nové!

   

  „Zkoncentrovala se nám splátka několika emisí - jak těch prvních, pětiletých dluhopisů, tak tříletých. Máme teď v oběhu 67 miliard, po letošní splátce to bude o 30 miliard méně,“ uvedl Jan Gregor, náměstek ministra financí pro státní rozpočet.

   

  Ministerstvo obecně považuje vydávání státních spořicích dluhopisů za správné, protože drží dluh v domácí ekonomice a úrokové příjmy jdou domácnostem, nicméně problémem je současná situace na finančním trhu. Úroky jsou nízko a tak pro investory nejsou vůbec zajímavé.

   

  V momentě kdy se úroková situace zlepší, je ministerstvo připraveni vydat dluhopisy nové, ovšem se vší opatrností a nehodlá s nimi zaplavit republiku, tak jak to udělal Kalousek.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...