Sobota 21. července 2018
svátek má Vítězslav, zítra Magdaléna

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  POLITICKÝ TLAK

  Rozvoral: Rath může Sobotkovi i ČSSD zlomit vaz!

  23.02.2017 12:00 / politika google+ twitter facebook

  ČSSD si už nemůže před nadcházejícími volbami do Poslanecké sněmovny PČR dovolit žádnou aféru, jelikož by skončila v propadlišti dějin, a tak to vypadá, že bude pan David Rath volný jako pták. Je o tom alespoň přesvědčen Radek Rozvoral (SPD).

  Rozvoral lupa
  Rozvoral | Archiv. R. Rozvorala

  Všechny indicie z nedávných dnů nám podle Rozvoral polehoučku naznačují a rozkrývají, jak že to mohlo být s odposlechy, které jako nezákonně nařízené nedávno shodil ze stolu Vrchní soud v Praze v případu bývalého hejtmana Středočeského kraje a poslance Davida Ratha, jež byl přistižen, jak si od svých společníků Kotta a Pancové odnáší v krabici od vína sedm milionů korun v hotovosti.  

  Rath toho ví tolik, že by to Sobotkovi a ČSSD mohlo zlomit vaz. I proto se jeho kauza zřejmě nakonec šikovně překryje, domnívá se Radek Rozvoral (SPD).
   

   

  "Tato kauza už se táhne několik let a je více než jasné, že se ještě nějakou chvilku táhnout bude. Pan Rath toho z pozice svých bývalých funkcí ví velice mnoho, a pokud by jen malinko promluvil, jak to bylo s financováním partaje neboli ,s krmením zvířete´, byla by z toho taková aféra, která by zlomila premiéru Sobotkovi a s ním i celé ČSSD vaz," domnívá se Rozvoral. Rath podle něj zatím jen mlží a naznačuje to, že vedení sociální demokracie chtělo, aby členové ve funkcích pomáhali se získáváním sponzorů a že žádostem o pomoc vyhověl a ty, kteří chtěli přispět, odkazoval na příslušné lidi.

   

  Odposlechy, které Ratha usvědčují z jasné korupce, byly jediným důkazem v této kauze a vzhledem k tomu, že jde v celém případu o desítky milionů korun a o bytí a nebytí ČSSD, muselo se prý vymyslet, jak z toho ven. "Vzhledem k tomu, že je české soudnictví v obdobných případech takové, jaké je, nebyl vůbec žádný problém tuto korupční kauzu přikrýt, takže to celé opravdu vypadá, jako kdyby někomu pan Rath řekl: ,Pokud půjdu sedět, promluvím, a to ČSSD zlomí vaz!´," dodal Rozvoral.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...