Pátek 17. srpna 2018
svátek má Petra, zítra Helena

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  STÁVKA ŽIVNOSTNÍKŮ

  Svobodní nechají rozeznít sirény. 1. března bude stávka!

  21.02.2017 15:00 / politika google+ twitter facebook

  Předseda Svobodných a europoslanec Petr Mach představil novinářům podobu Stávky živnostníků. Ta se uskuteční 1. března od 12.00 a potrvá symbolické tři minuty. Podnikatelé tím budou protestovat proti zavádění EET.

  EET lupa
  EET | Svobodní

  Je to symbolický protest proti tomu, jak se u nás EET zavádí, že do ní nesmyslně spadnou různí stánkaři či drobní prodejci, řekl Petr Mach. "Od 1. března jich nově bude čtvrt milionu. Rozhodli jsme se, že ten den v poledne ‚necháme‘ v tisících měst a obcí zaznít sirény," vysvětlil Mach.

   

  Svobodní budou usilovat o to, aby EET v budoucnu byla dobrovolná. V takovém případě by však evidence měla umět i další věci, které by pro zapojené podnikatele přinášely nějaký benefit, něco navíc.  

  V Česku se chystá stávka živnostníků kvůli EET. Stávková pohotovost se možná promění i v generální stávku.
   

   

  Hostem tiskové konference byl podnikatel, majitel Perníkové chaloupky Luděk Šorm, který dlouhodobě protestuje proti elektronické evidenci tržeb. Naposledy vedl s úředníky spor o to, zda je poplatek, který za evidování tržby vybírá, legální, či ne. "Přišlo nám vyjádření podepsané ministrem Babišem, že babišovné můžeme vybírat," řekl Luděk Šorm. "Do této stávky se zapojím a byl bych rád, kdyby se další živnostníci zapojili do dlouhodobé pohotovosti, která stávkou 1. března začíná. Chceme, aby se podnikatelé přidávali a připravili se i na to, že přejdeme až do generální stávky, pokud si to situace vyžádá," uvedl Šorm. EET by neměla být podle Šorma povinná, dovede si ji prý představit maximálně jako povinnou v rámci alternativního trestu pro toho, kdo byl usvědčen z daňového úniku.

   

  Petr Mach pak živnostníkům, kteří by měli kvůli EET problém, nabídl pomoc. "Místopředseda Svobodných Ondřej Pecák je jako advokát připraven poskytnout právní pomoc těm, kteří by byli v souvislosti s EET popotahováni," upřesnil šéf Svobodných.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...