Sobota 21. července 2018
svátek má Vítězslav, zítra Magdaléna

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  JE TO DEFINITIVNÍ

  ZEMAN ROZHODL: V hospodě si už nezapálíte!

  15.02.2017 03:00 / politika google+ twitter facebook

  Už je to definitivní! V restauraci ani jiném podobném zařízení si od června, respektive od těsného konce května letošního roku, už cigaretu nezapálíte! Svým podpisem o tom rozhodl prezident Miloš Zeman, který je sám vášnivým kuřákem!

  Zeman cigareta lupa
  Miloš Zeman, ač kuřák, podepsal protikuřácký zákon! | Archiv

  Prezident totiž podepsal takzvaný protikuřácký zákon. Kromě zákazu cigaret v restauracích a hospodách novela zakáže kouření v čekárnách veřejné dopravy, na nástupištích, ve školách, na dětských hřištích či ve vnitřním prostoru sportovišť. 

   

  „V restauracích bude možné kouřit e-cigarety a vodní dýmky. Nic jiného a bude to bez výjimky,” uvádí předkladatelé zákona, včetně současného ministra zdravotnictví Miloslava Ludvíka (ČSSD).  

  Od konce května se v restauračních zařízení kromě elektronických cigaret a vodních dýmek nebude smět kouřit!
   

   

  Je ještě možné, že se někteří politici budou snažit nařízení zvrátit. Pravice už dříve avizovala, že zákon napadne u Ústavního soudu.

   

  „Jsem skutečně velmi rád, že i pan prezident projevil starost o zdraví všech našich občanů a zákon podepsal. Vyhlašuji tedy 30. květen 2017 dnem posledního típnutí,“ uvedl v reakci ministr zdravotnictví.

   


  Prezident v úterý podepsal i 12 dalších norem. Jde například o zákon o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích, který stanoví podmínky pro vznik nových stanic technické kontroly. Krajské úřady budou moci udělit novou licenci v případě, že kapacita stávajících STK je naplněna jen z 80 procent.

   


  Novela trestního zákoníku pak mění typy věznic. Nově budou jen věznice s ostrahou a se zvýšenou ostrahou. Norma o obětech trestných činů by měla poškozeným umožnit dostat se k penězům zabaveným pachatelům, aniž by o ně museli žádat skrze exekuci. Novela, která mění insolvenční zákon, by měla zabránit šikanózním návrhům a podvodům při oddlužování firem.

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...