Sobota 21. července 2018
svátek má Vítězslav, zítra Magdaléna

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  DIVNÉ VZTAHY

  Na Sobotku nadávají, teď mu dali hlas!

  13.02.2017 00:30 / politika google+ twitter facebook

  Naprostá většina sociálních demokratů nadává na poměry uvnitř strany. Dokonce obviňují z padajících preferencí předsedu ČSSD a premiéra Bohuslava Sobotku. Když mu ale mohli vyjádřit nedůvěru, neudělali to. Tedy až na jediný kraj, a to Jihočeský. Ostatní mu podporu pro březnový sjezd vyjádřili. Proč?

  Sobotka lupa
  Bohuslav Sobotka dostal kromě jediného kraje podporu ve všech ostatních! | Profimedia

  Bojí se snad většina socialistů toho, že pokud by stoupali vzhůru a šéfem strany bude dál Sobotka, že by jim dělal problémy? Nebo jsou tak loajální? Jediný, kdo dal jasně najevo, že premiéra v čele strany nechce, je Jihočeská frakce partaje. Zde dokonce vzešla žádost, aby odstoupil či minimálně dál nekandidoval.

   

  Bohuslav Sobotka se ale teď hejtmanovi Jiřímu Zimolovi (ČSSD) a jeho věrným směje do očí. „Tolik lidí mělo plná ústa kritiky s tím, že se Sobotkou volby projedeme. A když to mohli dát hlasitě najevo, sklapli paty a tu podporu mu dali. Je to typicky české pokrytectví,” řekl Bleskove.cz jeden z členů ČSSD.  

  Premiér Bohuslav Sobotka dostal kromě Jihočeského kraje podporu ve všech zbylých na kandidaturu na šéfa ČSSD!

   

  Jedním z těch, který zastává názor, že by Sobotka měl být dál předsedou ČSSD je ministr vnitra a vicepremiér Milan Chovanec. Ten se také nechal slyšet, že “nepodpořit Sobotku v čele strany by byla sebevražda”!

   

  „Pokud chceme být úspěšní proti ANO v parlamentních volbách, tak cesta není ta, abychom nepodpořili jediného nominanta na předsedu. Jihočeši, kteří nepodpořili Bohuslava Sobotku na post předsedy, měli dát férovou nabídku, koho nominují proti němu. Pokud řeknu, že někoho ne, tak mám říct koho ano..,” uvedl pro Právo ministr vnitra.

   

  Je jasné, že pokud by šel politicky nejbližší člověk proti premiérovi, nejspíš by ministrem být taky nemusel. Proč ale Sobotku podporují mnozí delegáti, kteří takto “vydíratelní” nejsou, není jasné.

   

  „Mám pocit, že celá ČSSD jde pomalu, ale jistě do kytek. Nejenom, že nám značně ubylo členů, ale ta atmosféra uvnitř je hodně napjatá. A z předvolebních preferencí je patrné, jak to asi na podzim po volbách dopadne,” podotkla členka sociální demokracie, která by prý přivítala v  čele partaje někoho nového, kdo nebude tak usedlý.

   

  Kdo by to měl být, není jasné. Jednou z možností je právě nejúspěšnější hejtman, šéf Jihočeského kraje Jiří Zimola. Ten ale odmítl, že by se o kandidaturu na předsedu strany ucházel. Přitom právě on je největším kritikem jak Sobotky, tak i fungování strany.

   

  Dopadne to nejspíš tak, že Sobotka bude v březnu opět zvolen za předsedu sociální demokracie a ta nejspíš na podzim volby do Poslanecké sněmovny prohraje. Už nyní je nad slunce jasné, že vítězem bude Babišovo ANO. S kým pak složí vládu, bude záležet na výsledcích. Je ale možné, že ČSSD zůstane mimo hru!

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...