Úterý 14. srpna 2018
svátek má Alan, zítra Hana

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  MOBILNÍ DATA

  Mládek: Na co Andrej Babiš "zapomněl" v příběhu o drahých mobilních datech

  09.02.2017 12:00 / politika google+ twitter facebook

  Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD) se ostře pustil do ministra financí Andreje Babiše (ANO) v souvislosti s chystaným snižováním cen za mobilní data v Česku. Babišovo vyjádření označil za mediální výkřiky a poukázal na jeho špatnou paměť!

  Mládek Jan lupa
  ministr | archiv ČT

  Ministrovi Mládkovi vadí zejména to, že zatímco ČSSD podniká konkrétní kroky, které povedou ke snížení cen mobilních dat v České republice, předseda hnutí ANO Andrej Babiš se o tématu rozepsal pro server Expres.cz. "Zatímco na ministerstvu průmyslu a obchodu pracujeme na novele zákona o elektronických komunikacích, Andrej Babiš mediálními výkřiky svaluje vinu za drahá mobilní data na ČSSD. Jakoby (opět) zapomněl, že hnutí ANO je už 3 roky vládní stranou a na postavení spotřebitelů vůči mobilním operátorům se jeden z jeho poslanců neblaze podepsal," rozohnil se Mládek.

   

  Ministr průmyslu se podle svých slov nechce, a vzhledem k nabitému programu prý ani nemá čas, detailněji vyjadřovat ke všemu, co Andrej Babiš do takzvané analýzy pro Expres.cz napsal. "Jediné, co bych k tomu rád řekl, je: ,Pane předsedo, zameťte si před svým prahem, než začnete vlastní smetí házet do oken jiným!´ Poslanec ANO Stanislav Pfléger totiž hrál v celém příběhu téměř hlavní roli, Andrej Babiš mu ale ve svém vlastním scénáři přisoudil jen malou roli komparzisty," poznamenal Mládek.  

  Babiš zapomněl, že poslanec hnutí ANO se na postavení spotřebitelů vůči mobilním operátorům neblaze podepsal, tvrdí Jan Mládek (ČSSD).
   

   

  Nebohý poslanec hnutí ANO se podle Babiše v roce 2014 pouze přihlásil k inkriminovanému pozměňovacímu návrhu k novele zákona o elektronických komunikacích, který zásadně znevýhodnil spotřebitele v jeho vztahu s mobilními operátory. Tím zmátl vlastní poslance a ti pro přílepek hlasovali. "Celý příběh byl přitom jiný, stačí si dohledat články z té doby. Stanislav Pfléger se totiž doslova přihlásil k autorství tohoto pozměňovacího návrhu s tím, že jej vytvořil na základě doporučení od Asociace provozovatelů telekomunikačních služeb. Tedy přímo mobilních operátorů. ,Dosavadní praxe byla podle jejich analýz špatná, tak jsme ji změnili,´ vysvětlil svůj návrh Stanislav Pfléger. K tomu snad není potřeba cokoliv dodávat, ne?," reagoval na to Mládek.

   

  Lepších cen za mobilní data a lepšího postavení zákazníků ve vztahu k operátorům nedosáhneme podle Mládka výkřiky v médiích a sepisováním vykonstruovaných analýz ve stylu Za všechno můžou tradiční strany, my tu poslední tři roky ani nebyli. "Společně s premiérem Bohuslavem Sobotkou jsme o potřebných krocích, které povedou ke snížení cen mobilních dat v ČR, jednali s předsedy ČTÚ a ÚOHS. Ještě během února se pan premiér sejde také s představiteli tří hlavních mobilních operátorů u nás. Ve zrychleném režimu projednávání předložíme sněmovně novelu zákona, která po třech letech od přílepku poslance ANO Stanislava Pflégera (čti mobilních operátorů) narovná postavení zákazníků vůči operátorům. Když si proti tomu postavíme mediální výkřiky Andreje Babiše, působí okřídlené heslo jeho hnutí ,Nekecáme, makáme!´ přinejmenším úsměvně," uzavřel ministr průmyslu.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...