Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  CHTĚJÍ VÝMĚNU

  Hejtman ANO musí pryč! Může zničit Babiše?

  08.02.2017 10:00 / politika google+ twitter facebook

  Nezvládá svou funkci, práci hejtmana, pije a nerozumí problematice kraje. Takové a ještě další pomluvy se šíří okolo nového, olomouckého hejtmana Oto Košty (za ANO). Vlastní zastupitelský klub ho vyzval k rezignaci, šéf hnutí Andrej Babiš na něj hází špínu, ale první muž kraje to odmítá.

  Košta Oto lupa
  Oto Košta se vlastním zastupitelům a Andreji Babišovi znelíbil! | Archiv ANO

  Odpůrci hejtmana tvrdí, že Košta nezvládá řízení kraje, on to však považuje za zástupný důvod. „Výzvu k rezignaci jsem nepřijal. Důvody jsou jasné a zřejmé. Ty důvody, které mi byly dány na stůl, považuji za zástupné problémy, nikoliv za skutkovou podstatu věci,” uvedl Košta, který tvrdí, že s podobnou kritikou, jako jsou výtky uvedené v nedělní výzvě k jeho rezignaci, dosud nepřišel žádný z krajských zastupitelů či členů rady.

   

  Zastupitelé ANO původně lékaře Oto Koštu kritizují také za to, že jako svého poradce zaměstnal předchozího hejtmana Jiřího Rozbořila z ČSSD, jež je vyšetřován v korupční kauze.  

  ANO v Olomouckém kraji i Andrej Babiš chtějí výměnu svého hejtmana a žádají rezignaci!
   

   

  „Jako nováček v politice měl pan doktor Košta k dispozici celý náš odborný tým, stáli za ním zastupitelé. Bohužel u něj nad smyslem pro povinnosti převládla nekoncepčnost, chaotičnost a neschopnost práce v týmu. Pan Košta prostě neřídil kraj efektivně, odmítal spolupracovat s hnutím,” uvedl krajský předseda ANO Ladislav Okleštěk.

   

  „Pokud hejtman nevyslyší výzvu k rezignaci, budeme na nejbližším jednání zastupitelstva, tedy 27. února, iniciovat jeho odvolání,“ dodal Okleštěk.

   

  Sám Košta ale kritiku odmítá. Ze strany jeho zastánců, ale i některých lidí z jiných politických stran v kraji, zní ale i možnost, že vše je opravdu jen “hon na hejtmana”! „Ona je spíš otázka, zda pan Košta neví něco, co se ANO nehodí do krámu a může zničit i Babiše, protože se jeho hnutí v některých krajích dost štěpí. A to samozřejmě není dobré. Košta je prostě jedním z nepohodlných,” uvedl jeden ze zastupitelů Olomouckého kraje.

   

  ANO vede Olomoucký kraj v koalici s ČSSD a ODS. Eventuálně by se mohlo stát i to, že padne celá krajská vláda.

  nely | bleskove.cz

  Témata: Košta, ANO
  Komentáře ke článku
  loading...