Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  CHCE NA HRAD?

  Zemanův Ovčáček do politiky!

  08.02.2017 00:01 / politika google+ twitter facebook

  Mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček je velmi kontroverzní, ale na politickou scénu prostě patří. Je nejblíže prezidentu Miloši Zemanovi a je také nejbližším prostředníkem mezi médii a hradním pánem. Kdy půjde on sám do politiky?

  Ovčáček Jiří lupa
  Jiří Ovčáček možná jednou do politiky vstoupí! | Michal Sváček, Mafra/Profimedia

  Jiří Ovčáček, který má tu výhodu, že byl aktivním novinářem, proto zná situaci i z druhé strany barikády, prozradil, kdy chce vstoupit do aktivní politické funkce.

   

  V rozhovoru pro Seznam nyní přiznal, kdy by byl ochoten shodit plášť mluvčího a navléci si ten politický. „Bylo by to tehdy, kdyby mě o to požádal prezident Miloš Zeman, pro kterého pracuji se stoprocentní loajalitou,” řekl mluvčí prezidenta.  

  Jiří Ovčáček by šel do politiky tehdy, kdyby jej o to požádal jeho šéf, prezident Miloš Zeman!
   

   

  Že by snad Jiří Ovčáček zamířil tak vysoko, jako je dnes jeho šéf? Aktuálně je to sice nesmysl, ale kdo ví. Třeba za pár let bude na Hradě sedět právě on, ale v roli prvního muže této země.

   

  Ovčáček čelí často kritice, že překračuje meze pravomocí a korektnosti, když vstupuje i do politického dění. Ovšem on sám uvádí, že pouze interpretuje myšlenky Miloše Zemana, se kterými se shoduje. 

   

  „Na jednu stranu je to přehnané, na druhou stranu jeho loajalita k Zemanovi je pochopitelná a obdivuhodná zároveň. Je to jeden z mála lidí, kteří za svého šéfa tolik bojují a opravdu je mu oddán,” dodal jeden z expertů na komunikaci i politickou sféru.

   

  Češi nyní s napětím očekávají rozhodnutí Miloše Zemana, který už v březnu uvede, zda bude podruhé kandidovat na prezidenta. Podle zákulisních informací je v podstatě rozhodnutý, že ano. Nyní si to ještě nechává vše projít hlavou a za pár týdnů to má uvést oficiálně. 

   


  Pokud by ale Jiří Ovčáček do politiky aktivně vstupoval, pak nejprve asi jako poslanec, případně senátor, a až pak, jednou, kdo ví - třeba i jako premiér či prezident.

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...