Čtvrtek 16. srpna 2018
svátek má Jáchym, zítra Petra

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  STRANICKÝ PUČ

  Kalousku, odstup! Volají členové jeho TOP 09

  28.01.2017 00:02 / politika google+ twitter facebook

  Pokud Miroslav Kalousek zůstane v pozici předsedy TOP 09, může se tato strana, kterou založil Karel Schwarzenberg, jít po volbách nejspíš klouzat! Volební preference padají a padají a podle mnohých straníků za to může právě exministr financí.

  Kalousek Miroslav lupa
  Mnozí členové TOP 09 volají po odstoupení Miroslava Kalouska z čela strany! | Archiv TOP 09

  Kritici Miroslava Kalouska z řad TOP 09 se dokonce snaží co nejrychleji svolat mimořádný sněm a ještě před říjnovými volbami zvolit nové vedení. Nejprve se ozvala část straníků ve středních Čechách, která si nepřeje, aby Kalousek byl lídrem volební kandidátky v jejich kraji. K odporu se nyní chystá i okres Praha-východ a možná také okresy Beroun a Benešov. 

   

  „Od té doby, co z vedení odešel Karel Schwarzenberg, narůstá mezi členy nespokojenost. Jsou otrávení, původní nadšení po vstupu do politiky skoro zmizelo. Vždyť naším jediným tématem, na které se zmůžeme, je Antibabiš," popisal situaci šéf benešovské TOP 09 Pavel Dvořák.  

  Mnozí členové TOP 09 volají po odstoupení předsedy Miroslava Kalouska, protože se bojí volební prohry!
   

   

  Ještě razantněji proti Kalouskovi vystoupil předseda TOP 09 v Libereckém kraji Petr Pošmourný. Sepsal takzvanou „jabloneckou výzvu" a rozeslal ji do všech okresů. Žádá po nich, aby se zasadily o svolání celostátního sněmu strany a zvolily nové vedení.

   

  „Nechci čekat ani na to, jakou blamáží pro nás skončí celostátní podzimní volby. Jakmile se někde zmíním, že jsem z TOP 09, už mi nikdo nechce naslouchat. To se mi stane v podstatě okamžitě, jakmile opustím bezpečnou bublinu našich spolustraníků," uvedl Pošmourný v dopise.

   

  Sám kontroverzní Miroslav Kalousek reaguje stručným konstatováním, že TOP 09 je demokratická strana. „To znamená, že u nás regionální organizace mají možnost iniciovat svolání celostátního sněmu nebo přijímat různá usnesení, což také využívají,“ podotkl předseda.

   

  Aby se jeho kritikům povedlo svolat mimořádný sněm, musejí podle stanov získat podporu alespoň třetiny z 2 800 členů. To se nezdá jako pravděpodobné.

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...