Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  Šlechetný kníže?

  Schwarzenberg chce ubytovat milované uprchlíky! Přitom mu padá majetek na hlavu

  16.01.2016 05:45 / politika google+ twitter facebook

  Senilita, hloupost nebo milování bližních? Takovou otázku si pokládá mnoho Čechů poté, co exministr zahraničí a čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg prohlásil, že pokud to bude nutné, některé uprchlíky ubytuje klidně u sebe! No prostory by na to měl! Jako „pravý“ šlechtic, který by měl dbát o rodové dědictví, se ale příliš o majetek nestará a ten mu padá na hlavu. Například v jeho milovaných Čimelicích!

  Schwarzenberg Karel lupa
  Šlechetný kníže Karel Schwarzenberg se prý sám o uprchlíky postará, když bude třeba! | archiv

  Jako Noe, který zachraňoval lidi, zvířata před potopou světa na své arše, by asi rád Schwarzenberg rád zachraňoval chudáky uprchlíci, kteří jistě všichni naráz opouští své země a míří do Evropy před válkou a nepokoji a lidé se k nim musejí chovat ohleduplně a přátelsky. Jenže, kde je ubytovat? S tím by však politik velké problémy neměl. Vlastní několik domů a paláců...

   

  Kromě zámečku v Dřevíči u Berouna, domů v Praze, paláce ve Vídni, zámku v Murau, má i slavný Orlík, Varvažov nebo Čimelice. A protože přepsal většinu rodového majetku na syna Jana, včetně lesů a polí, nezajímá se, co s tím vším je.

   

  „Kdyby se zajímal, co se tím je, nevypadalo by to takhle. To je strašné, padá to na hlavu. Místy je to prý v havarijním stavu. To je tak dobré k tomu, aby tady ubytovat ty svoje uprchlíky,“ smála se starousedlice z Čimelic u Písku, který Schwarzenberg nezapomíná zmiňovat jako svůj domov.

   

  Kníže, jenž v současné době kvůli uprchlické krizi, násilnostem v Německu a podobně, tisícům lidí hnul žlučí, zase zaperlil. Řekl totiž, že i mezi Evropany jsou vrazi a chlípníci, stejně jako jsou součástí uprchlické vlny. 

  Šlechetný šlechtic a politik Karel Schwarzenberg se prý rád postará o nebohé uprchlíky!

   

  „Kdybych vybral 700 tisíc občanů jakékoliv evropské země, ať už Francouzů, Němců, Rakušanů či Čechů, bylo by mezi nimi jistě několik vrahů, dost podvodníků a zlodějů a mnoho chlípníků, ale na druhé straně snad i někteří lidé svaté povahy, poctivci, starostliví otcové rodin atd. Prostě je to průměr obyvatelstva. Tudíž nemůžeme očekávat, že uprchlíci jsou zástup andělů. Jsou to lidé jako my, se stejnými slabostmi i ctnostmi,“ prohlásil Schwarzenberg.

   

  Ani tento fakt podle něj nesnižuje povinnost pomáhat obětem války. „Samozřejmě, bude-li to nutné, přijmu uprchlíky i u sebe. Této povinnosti se nevyhýbám. Když přijdou, tak jsem si vědom toho, že lidem v ohrožení máme pomoci,“ prohlásil Schwarzenberg.

   

  „No když to pan exministr hezky rozloží, tak pár tisíc by se jich do jeho zámků, zámečků a paláců jistě vešlo. Tak proč to neudělá, když se podle něj k utečencům chováme tak špatně. On je opravdu skutečný „vlastenec“! To by tedy byl prezident, to tedy potěš Pánbůh,“ posteskl si další občan Čimelic.

   

   

  Uprchlíky by začal vychovávat, vzdělávat a pracoval by na jejich integraci. Však bude mít šanci. Pokud se splní hrozby a na jaře do Evropy přijdou další stovky tisíc migrantů, nebude mu jistě nikdo bránit.

   

  Zároveň vyzval k tomu, že je nutné postavit se Islámskému státu se zbraní. Co se týče Sýrie, všechny strany konfliktu tam podle něj prolévají tolik krve, že kdo může, ze země uteče.

   

  redakce | bleskove.cz

  Témata: politika, Uprchlíci
  Komentáře ke článku
  loading...